Kokie yra dantų balinimo būdai?

Kokie yra dantų balinimo būdai?

Sveikata reikalauja priežiūros. Sveikata nori priežiūros. Jūs norite būti laimingi, o tai reiškia ir sveiki ir gražūs. Vadinasi einate teisingu keliu, domitės sveikata ir jos priežiūra. Sielos veidrodis yra jūsų šypsena. O graži šypsena, tai sveiki ir balti dantys, kurie taip pat reikalauja priežiūros. Pakalbėkime apie tai, kokie yra dantų balinimo būdai.

Apsilankymas pas odontologą, burnos higienistą


Labiausiai rekomenduojama kreiptis į specialistus, tik jie jums gali patarti, rekomenduoti ir pritaikyti tinkamą dantų balinimo būdą. Odontologai taiko ilgus metus ir daugelio pacientų išbandytą dantų balinimo būdą, dėl ilgaamžiškumo ir pacientų gausos, tai yra vienas patikimiausių dantų balinimo būdų.

Dantų balinimo juostelės, įdėklai

Specialiose parduotuvėse, vaistinėse galite įsigyti juosteles, kurios uždedamos ant jūsų dantų, palaikomos kelias ar keliolika minučių, o galiausiai nuimamos arba ištirpsta natūraliai. Panašiai veikia ir danrų balinimo įdėklai, kapos, kurios yra pripildomos balinančiojo gelio ir užsimaunamos ant dantų.
Šio metodo trūkumas tas, kad šalia neturite profesionalo, kuris patars asmeniškai jums bei įvertins jūsų dantų būklę, tad lieka vadovautis tik  prie šios prekės pridėtomis instrukcijomis.

Dantų balinimo pastos

Jų taip pat galite įsigyti kai kuriose parduotuvėse, o taip pat vaistinėse. Įprastai jos yra brangesnės, nei įprastos dantų pastos, bei kaip ir kiti dantų balinimo būdai, didina dantų jautrumą. Todėl reikia vadovautis instrukcijomis, o pradėjus jausti padidėjusį dantų jautrumą, dantų balinimo procedūrą rekomenduojama atidėti kuriam laikui ir tik po to vėl tęsti.

Dantų valymas po valgio

Vienas svarbiausių būdų, kaip turėti baltus dantis - valyti juos po kiekvieno valgio. Įvairūs padažai, kava, cigaretės sukuria dantų apnašas, jie tampa tamsesni ir greitai genda. Pabrėžtina tai, kad dantis reikėtų valytis po valgio praėjus valandai ar dviems - pavalgius burnos ertmėje ima veikti fermentai, kurie trumpam susislpina dantų emalį, tad ėmę dantis valytis iškart po valgio galite jį pažeisti.

Valgomoji soda ir citrina

Natūralus būdas – valgomoji soda ir citrinos sultys. Pasigaminkite nedidelį kiekį tyrelės iš šių produktų ir kartą per savaitę nušveiskite savo dantukus. Būtent valgomoji soda ir citrina yra natūralus ir vienas veiksmingiausių būdų.

Primename, kad padidėjus dantų jautrumui, atsiradus neaiškiam danties skausmui ir dirglumui, nedelsiant kreipkitės į odontologijos kliniką savo mieste. Kuo ilgiau delsite, tuo brangiau mokėsite už gydymą. Dantys genda ganėtinai greitai, o kuo labiau sugedę dantys, tuo daugiau reikalauja investicijų, specialisto darbo ir tuo sunkiau atstatyti normalią, įprastą burnos ertmės būseną.

Dėl tos pačios priežasties būtina kasdienė ir įprasta burnos higiena. Tinkama dantų priežiūra kasdien leidžia turėti sveikus dantis, išvengti papildomo vizito pas odontologą, o taip pat turėti baltus dantis, nes nuolatinė priežiūra įveikia bet kokias dantų apnašas.

 

Komentarai (4)

Ed 2014-11-12 18:05
Geriausia balinti lazeriu, nes tai ilgai išliekantis baltumas. Pats naudojuosi www.pilene.lt paslaugomis ir esu labai patenkintas.
Rima 2014-07-31 14:21
Teko darytis dantų balinimą lazeriu? Ar nepalieka jautrūs dantys?
Geriau 2014-07-29 12:27
Geriau lazeriu.
Rima 2014-07-28 19:02
Gal kam teko bandyti kokias nors priemones namie?

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas