Maisto produktai, kurie veikia kaip seksualumo stimuliatoriai

Maisto produktai, kurie veikia kaip seksualumo stimuliatoriai
@ Shutterstock

Afrodiziakas yra apibrėžiamas kaip maistas ar vaistas, kuris žadina seksualinį instinktą, sukelia norą mylėtis arba netgi padidina, sustiprina patiriamą seksualinį malonumą. Nemaža dalis maisto produktų dėl savo ypatingos sudėties veikia kaip seksualumo stimuliatoriai. Susipažinkite su pagrindiniais jų ir darančiais stipriausią poveikį:

 

 1. Ženšenis. Buvo atlikti nemažai tyrimu su ženšenio poveikiu vyrų erekcijai. Pastebėta, kad ženšenis erekcijos funkciją pagerina mažiausiai dvigubai negu placebas. Be to, kituose tyrimuose dėl moterų menopauzės nustatyta, kad ženšenis menopauzės metu labai padeda ir gali pagerinti seksualinį susijaudinimą.

   
 2. Vaistinė ožragė. Tai yra metinis augalas, auginamas visame pasaulyje. Jo sėklos dažniausiai naudojamos Pietų Azijos patiekaluose, tačiau jis taip pat populiarus ajurvedos medicinoje kaip priešuždegiminis, libido didinantis vaistas. Šioje žolelėje yra junginių, kuriuos organizmas gali panaudoti lytiniams hormonams gaminti, pavyzdžiui, estrogeno ir testosterono. Atliktame tyrime su vyrais, kuriems buvo skiriama 600 mg ožragės ekstrakto per dieną šešias savaites, jie teigė, kad patiria padidėjusį seksualinį susijaudinimą ir daugiau orgazmų.

   
 3. Pistacijų riešutai. Žmonės pistacijų riešutus valgė nuo 6000 m. pr. Kr. Jie yra gana maistingi ir ypač turtingi baltymų, ląstelienos ir sveikųjų riebalų. Pistacijos gali teikti įvairios naudos sveikatai: sumažinti kraujospūdį, padėti kontroliuoti svorį ir sumažinti širdies ligų riziką. Be to, šie riešutai taip pat gali padėti sumažinti erekcijos disfunkcijos simptomus. Viename tyrime vyrai, tris savaites vartojo po 100 gramų pistacijų riešutų kasdien, vėliau jiemspadidėjo varpos kraujotaka ir vykdavo stangresnė erekcija.

   
 4. Muskato riešutai. Muskato riešutų prieskoniai, stimuliuodami nervų sistemą, didina lytinį potraukį ir jo stiprumą.

   
 5. Imbieras. Žinomas dėl daugybės vaistinių savybių, imbieras taip pat turi afrodiziakinį poveikį. Jis padidina libido ir leidžia labiau mėgautis seksualiniu gyvenimu.

   
 6. Gvazdikėliai.  Gvazdikėliai gali būti naudojami ir nuo protinio ar fizinio nuovargio, taip pat – padidinti seksualinę potenciją.

   
 7. Šafranas. Jau senovės medicinoje šafranas buvo žinomas dėl savo afrodiziakų savybių – jis veikia savijautą pakankamai stipriai, taip kaip ir natūralūs hormonai žmogaus organizme.

Komentarai