Naudingiausi ir kenksmingiausi produktai dantims

Naudingiausi ir kenksmingiausi produktai dantims

Dantų gydymas gali paploninti jūsų piniginę. Daug pigiau ir paprasčiau būtų su dantų problemomis nesusidurti išvis, o tai padaryti galima skirtingais būdais: pasirūpinus gera burnos higiena ir... mityba.
 
Nustebsite sužinoję, jog net toks klasikinis dantų siaubas kaip saldainiai, jei valgomi saikingai, iš esmės yra nekenksmingas skanėstas. Priežodis „kas per daug – tas nesveika“ dantims galioja kaip niekam kitam. Juo labiau, kad yra daugybė kitų valgomų dalykų ir be saldainių, vienaip ar kitaip veikiančių mūsų dantų sveikatą. Svarbu žinoti kaip.
 
Braškės – gerai
 
Populiariausiose vasaros uogose yra obuolių rūgšties – natūralios emalį balinančios medžiagos. Taigi namuose galite labai paprastai pasigaminti švelnią dantų balinimo priemonę: sutrinkite braškę, sumaišykite su žiupsneliu valgomosios sodos, pakabinkite minkštu dantų šepetėliu ir įtrinkite dantis. Po penkių minučių nuvalykite viską šepetėliu, išskalaukite burną ir kurį laiką mėgaukitės baltesne šypsena. (Tik nepamirškite po to siūlu išsivalyti tarpdančių, kad juose neliktų įstrigusių braškių sėklyčių)
 
Pieno produktai – gerai
 
Pienas ir jo produktai yra pagrindinis iš maisto gaunamo kalcio šaltinis, o kalcis, kaip visi žinome, gyvybiškai svarbus dantų sveikatai. Kalcis – esminė sudėtinė dalis mineralo, vadinamo hidroksiapatitu. Kristalinis kalcio ortofosfato hidroksidas stiprina ne tik dantų emalį, bet ir kaulus (dantys formaliai nėra kaulas, tačiau ir vieni, ir kiti turi bendrų savybių).
 
Pieno produktuose, ypač sūryje, taip pat yra kazeino – tokio baltymo, kuris, kartu su kalciu, mokslininkų manymu, vaidina svarbų vaidmenį stabilizuojant bei atkuriant dantų emalį.

2 psl. »

Komentarai