Penki būdai sutaupyti gerinant šeimos sveikatą

Penki būdai sutaupyti gerinant šeimos sveikatą

Šeimos išlaidas sveikatos priežiūrai sumažinti galima ir ne sveikatos sąskaita. Svarbiausia – veikti visiems drauge: daugelis taupymo būdų tampa gerokai veiksmingesni, kai juos įpročiais paverčia visi šeimos nariai.

Puoselėkite bendrų šeimos pietų ar vakarienės tradiciją. Jei kasdien prie stalo sėsite visi drauge, užuot gaminęsi ar šildęsi atskiras porcijas, galite ne tik gerokai sutaupyti pinigų maisto produktams ir elektros energijai, bet ir pagerinti šeimos sveikatą. Štai JAV atlikto tyrimo duomenimis, vaikai, kurie valgo kartu su šeima, 24 proc. dažniau vartoja sveikesnį maistą nei tie, kurių šeimose prie bendro stalo susėdama retai. Be to, jie kur kas rečiau kenčia nuo valgymo sutrikimų, turi antsvorio ar serga depresija. Pastarosios išvengiama, nes drauge su tėvais valgantys (taigi daugiau laiko su jais praleidžiantys) vaikai labiau jaučia tėvų palaikymą. Žinoma, bendri pietūs naudingi ne tik vaikų fizinei ir psichinei sveikatai. Ką tik paruoštas maistas gerokai sveikesnis už pašildytą, be to, apklausos rodo, kad ruošiant valgį visai šeimai labiau rūpinamasi, kad jis būtų sveikas.

Išnaudokite galimybę dalytis. Kam pirkti po atskirą šampūną kiekvienam šeimos nariui? Ieškokite universalių priemonių, kurios tiktų visiems. Pavyzdžiui, bekvapės hipoalerginės higienos ar odos priežiūros priemonės tiks ir mamai, ir tėčiui, ir vaikams. Sutaupyti galite pirkdami didesnes tokių priemonių pakuotes – jos kainuoja mažiau, o ir į parduotuvę ar vaistinę skubėti teks rečiau. Universalias priemones įsigyti verta ir tais atvejais, jei jos naudojamos rečiau ir gali likti neišnaudotos: pavyzdžiui, visai šeimai pakaks vieno apsauginio veido kremo nuo šalčio ar kremo, skirto odos išsausėjimui gydyti.

2 psl. »

Komentarai