Plaukų slinkimo priežastys ir stabdymas

Plaukų slinkimo priežastys ir stabdymas

Jeigu ir jūs matote, kaip po galvos plovimo kemšasi vonia, šepetyje lieka gera sauja jūsų „augmenijos“, arba dar blogiau – randate jos ant savo pagalvės arba drabužių, vargu ar liekate abejingi. Ką daryti, jeigu plaukai ėmė smarkiai slinkti? Jeigu kalbame ne apie patologinį plikimą arba alopeciją (visišką galvos arba tam tikrų jos plotų nuplikimą), nepulkite į paniką. Idealiu atveju šio nemalonaus reiškinio priežastį turėtų nustatyti specialistai, tačiau šį kartą kalbame ne apie tai – padėti sau toliau išvardintomis priemonėmis galėsite tik tuo atveju, jeigu plaukų slinkimas yra laikinas.

Dažniausios plaukų slinkimo priežastys

Plaukų slinkimą gali paskatinti tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai. Visų pirma reikėtų išanalizuoti savo racioną – garbanos dailiosios lyties atstovėms paprastai retėja dėl besaikių ir neracionalių dietų. Kalbant apskritai – jeigu sutrinka plaukų folikulų mityba, jeigu jie negauna reikiamų medžiagų, miršta anksčiau laiko. Dėl plaukų slinkimo gali būti kaltas vitaminų C, B5, B6, PP, geležies, kalcio ir magnio deficitas. Net jeigu jūsų mityba yra visavertė, būtina pastebėti, kad įsisavinti vitaminus kliudo netinkamas gyvenimo būdas – pavyzdžiui, alkoholio ir tabako vartojimas, kai kuriais atvejais – įvairūs medikamentiniai preparatai.

Dar viena gana dažna plaukų slinkimo priežastis – organizme vykstantys hormoniniai pokyčiai. Dailiosios lyties atstovėms su šis reiškinys dažniausiai susijęs su nėštumu, abortais, kontraceptinių piliulių vartojimu, menopauze ir kai kuriomis endokrininės sistemos organų ligomis. Plaukų būklė labai priklauso nuo bendros viso organizmo būklės, jiems įtaką daro bet kokia sveikatos problema.

2 psl. »

Komentarai (13)

mmm 2014-11-26 19:07
Man buvo pradėję labai slinkti, pasidarė ploni, žvilgesį praradę, tik kuoduką ir nešiojau, o dabar va palaidais vaikštau išsišiepus..Pirmiausia tepliojau ricinų aliejum ir spirto kaukėm, bet daug terliotis (slinkimas sumažėjo, bet plaukų būklė labai nepasikeitė)...Dabar labai džiaugiuosi, kad baigiu DUO24 vitaminus gert, tikrai super.. Nusipirkau vaistinėje nes išpardavimas buvo,o taip tai apie 60 lt kainuoja, tikrai patariu. P.s. man 27 metai ir tik dbr paskaičiau, kad ten moterims 45 + :DD
Lyda 2013-05-27 12:00
Man irgi slinko plaukai.Pastebėjau,kad buvo ir pleiskanų.Kažkas patarė Čemeryčių vandens ir ricinos aliejaus.Keletą dienų patepi Čemeryčių vandeniu-pleiskanos dingsta.Tiesiog net galvos plauti nereikia,tik rankas nusiplauni,nes atrodo,kad tai nuodingas.Paskui galvą ištepi ricinos aliejum pašildytu,apriši galvą palaikai apie 5val.ir gerai iš plauni.Išplauti sunku,net per kartą nelabai pavyksta išplauti.Bet padeda klasiškai.Jei man 63m. moterėlei padėjo,tai jums jauniklėms tikrai padės.Sėkmės
Gabija 2013-03-27 16:30
Man padėjo kažkoks paprastas rusiškas šampūnas. Iki parduotuvėse bei vaistinėse būna. Oranžinis kamštelis, permatoma, ruda bonkutė.
Giedrius 2013-02-13 18:21
www.dslaboratories.lt
nuomone 2012-11-05 12:21
o kur galima nusipirkti tu visokiu eteriniu alieju?
Donata 2012-11-03 21:13
Praėjo 4-mėnesiai po gimdymo, pirmą, antrą mėnesius neturėjau jokių priekaiįtų dėl plaukų, juos kirpau dažiau ir net nepagalvojau kad gali jie taip slinkti. Dabar jau kuris laikas ju nei kirpau nei dažiau, pradėjau naudotri
Johnson's Baby šampūna kad plaukai lengviau šsšukuotų, bet niekas nepadeda. Dabar kaip jie slenka matosi netik juos šukuojant bet ir plaunantis galva jie slenka tiesiok saujo, ir rytais atsikėjus randu ju ant pagalvės. Labai sunku, taip gyventi. Gal galite ką patarti?
robe 2012-07-22 13:38
grazi spalva
Mirka 2012-07-10 00:26
Pas mane irgi slinkdavo. Išgelbėjo kaukė iš garstyčių miltelių,kiaušinio trynio bei gryno alejaus (naudojau įvairius - migdolo, kokoso,alyvuogių) (internete galima rasti konkretesnį receptą, yra įvairių variantų, bet esmė garstyčios ir trynys). Plaukai nustojo slinkti bei pradėjo augti nauji plaukučiai. Kai reikėjo sustabdyti plaukų slinkimą dariau kaukę 2-3 kartus per savaitę, dabar darau tik kartą, kad išvengčiau tokių bėdų ateityje ir nereikėtų verkti dėl kiekvieno prarasto plaukelio
tikrinkite skydliaukę 2012-06-18 12:38
visos bedos joje...
Dovilė 2012-06-18 12:13
Pati geriausia priemonė nuo plaukų slinkimo - juodojo ridiko sultys. Dėl suaktyvėjusios skydliaukės plaukai nežmoniškai ėmė slinkti. Vartojau įvairių vitaminų, dėl kurių išleidau šimtais litų, bet niekas nepadėjo. Močiutė patarė sutarkuoti juodąjį ridiką ir jo sultimis ištepti plaukų šaknis, palaikyti 20 minučių ir išplauti galvą, visa tai kartoti 3x per savaitę visą mėnesį, iš pradžių nusijuokiau, bet kai plaukai nenustojo slinkti sugalvojau išbandyti, ir po 2-jų savaičių - plaukai nebeslinko.