Psichologų patarimai, kaip nutraukti nemalonų pokalbį

Psichologų patarimai, kaip nutraukti nemalonų pokalbį
@ Shutterstock

Jeigu jums nepasisekė ir tenka bendrauti su nemaloniu pašnekovu, galima sukąsti dantis ir kentėti, o galima gražiai nutraukti pokalbį ir toliau užsiimti savais reikalais. Šį kartą pakalbėsime, kaip išsisukti iš nemalonių situacijų taip, kad neįgytumėte naujų priešų.
 
Situacija: ilgas ir nuobodus pokalbis.
 
Ką sakyti: „Iš tikrųjų man labai įdomu, bet gaila, jau turiu eiti. Labai jums ačiū už pokalbį.“
 
Kuo gera ši frazė: jūs paglostote pašnekovo savimeilę, pasakote komplimentą, vėliau išreiškiate apgailestavimą („man gaila“), o galų gale pabrėžiate, kad viskas baigiasi ne todėl, kad jums nuobodu, o todėl, kad taip susiklostė aplinkybės, ir dar padėkojate. Taip išvengiate konflikto ir išsiskiriate be negatyvių emocijų.
 
Situacija: kas nors pristojo prie jūsų su prašymu arba pasiūlymu, tačiau jūs neturite noro sutikti, leistis į kalbas.
 
Ką daryti? Tarkim, jūsų dialogas atrodo maždaug taip:
 
- Atsiprašau, tačiau negaliu to padaryti...
- Bet pažiūrėk, labai reikia.
- Aš mielai, tačiau aplinkybės neleidžia.
- Na, bet ką tau tai reiškia? Aišku... O aš maniau, kad į tave galima kreiptis pagalbos.
- Aš jau du kartus tau atsakiau, kad nėra galimybių, o tu manęs, atrodo, negirdi. Tu jau man atleisk, bet čia jau ne prašymas, o spaudimas, ir man tai nemalonu. Čia ir baikime.
 
Kuo ši taktika gera? Pateiktoje situacijoje manipuliatorius bando daryti psichologinį spaudimą. Fraze „Ką tau tai reiškia?“ bandoma įtikinti, kad jums tai nieko nekainuoja, o žodžiai „Aišku, o aš maniau, kad į tave galima kreiptis pagalbos“ turi sužadinti jūsų kaltės jausmą.

2 psl. »

Komentarai (1)

Olivia 2020-01-04 11:14
Prašome perskaityti ir susisiekti su dr. Saulėta, jei jums reikia stiprios meilės burtų, kad išspręstumėte nutrauktus santykius.
Kai buvau šešis mėnesius nėščia su savo antruoju vaiku, išsiskyriau su vyru. Nuo tada, kai mūsų vaikas buvo pastojęs, mes nesutarėme ir ginčijomės, ji nebemylėjo jokios meilės ar pasitikėjimo juo, todėl jis mane išsiskyrė. Ir visas šias švilpukus, aš išbandžiau visas skirtingas priemones jam susigrąžinti, taip pat išbandžiau keletą skirtingų stebuklingų ratų savo gyven