Rankų tirpimo priežastys

Rankų tirpimo priežastys
@ Shutterstock

Jeigu rankos tirpsta jas laikant vienoje padėtyje arba miegant buvo pasirinkta netinkama poza ir taip užsispaudė nervai – tai laikina ir lengvai praeina, tačiau vertėtų sunerimti, kai tirpimas ilgalaikis. Taigi, kokios gali būti to priežastys? 

 

Vitamino B trūkumas. Jį išduoda vis tirpstančios galūnės, pasikartojantys raumenų skausmai, tvinkčiojimas. Paprastas kraujo tyrimas gali jums padėti išsiaiškinti ar jūsų organizmui trūksta vitamino B – jo atsargas galite papildyti pakoregavę mitybą. Į mitybos racioną įtraukite patiekalus iš galvijų kepenų, taip pat – sardines, austres, tuną ir varškę. Tik svarbu atsiminti, kad šiuose produktuose esantis vitaminas B, ilgai juos verdant, troškinant ir/ar laikant aukštoje temperatūroje, praranda savo vertę. Norint praturtinti organizmą vitaminu B12 reiktų pasirinkti patiekalus iš lašišos, minėtų kepenėlių, kiaušinių, mėsos ir pieno – šie produktai padės įveikti jo trūkumą. 

 

Kalcio trūkumas. Kalcis – svarbiausias mineralas, gyvybiškai svarbus visoms organizmo funkcijoms. Be šio mineralo raumenys negalėtų susitraukinėti, kraujas nekrešėtų, nervų sistema neperduotų informacijos. Jei valgiaraštyje gausu maisto produktų, kuriuose apstu sočiųjų riebalų, augalinės kilmės baltymų, rafinuotų miltų ir cukraus, veikiausiai jums stinga kalcio. Net ir tuo atveju, jei valgote daug šviežių vaisių ir daržovių, tikriausiai kalcio negaunate tiek, kiek reikia jūsų kūnui. Dažniausiai pasitaikantis kalcio trūkumo simptomas – tirpstančios galūnės. Norint padidinti kalcio atsargas organizme, reiktų vartoti produktų, turinčių daug kalcio: pieną, varškę, sūrį, jogurtą, vaisius, grūdinius produktus, taip pat gerti apelsinų sultis. Be to, reiktų stengtis gauti vitamino D – taip bus stimuliuojamas kalcio įsisavinimas. 

 

Cukrinis diabetas. Vienas iš šios ligos simptomų – tirpstančios galūnės. Diabetas - tai anksčiau ar vėliau užankančios arterijos - tarp jų ir tos, kurios maitina nervus. Ir jeigu tai įvyksta, nervai, esantys kojose ir rankose, pažeidžiami ir galūnėse atsiranda tirpimo jausmas. Galūnių tirpimas ir kiti simptomai pirmiausia pasireiškia pėdose, vėliau kyla į kojas ir paveikia rankas.

Komentarai (1)

Mantas 2021-11-23 22:06
Ačiū