Rekordinis vasaros savaitgalis – vaistinėse šimtai ieško pagalbos

Rekordinis vasaros savaitgalis – vaistinėse šimtai ieško pagalbos

Sveikatos specialistai nuolat kartoja, kad leidžiant laiką gamtoje būtina odą tepti kremu, vengti saulės kai ji aktyvi ir nuo 11 iki 16 valandos būti pavėsyje. Nors susidomėjusių apsauginiais kremais nuo saulės daugėja, ypač saugomi vaikai, vis dar nerimą kelia šimtai gyventojų, kurie karštojo savaitgalio metu ieško galimybės pasijusti geriau.

 

Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad šis savaitgalis nebuvo išimtis – klientai masiškai įsigijo priemonių su pantenoliu. Keturis kartus nuo įprastų vasaros dienų išaugo susidomėjimas „Pantenolio“ putomis, daugiau nei dvigubai dažniau klientai rinkosi ir gelius, losjonus po nudegimų.

 

„Įvairios priemonės po saulės vaistinėje visuomet yra paklausios, tačiau šią vasarą buvo du savaitgaliai rekordininkai – birželį gausybė klientų pagalbos ieškojo birželio 25-27 dienomis, liepą priemonių po saulės šuolį pastebėjome šį savaitgalį – liepos 17-19 dienomis“, - sako vaistinių atstovė.

 

Pasak jos, įdomu, kad šį savaitgalį labiausiai išaugo susidomėjimas lūpų pieštuku po saulės. Palangoje esančios „Eurovaistinės“ vedėja Lolita Strankauskienė sako, kad pagaliau visuomenė atskiria maistą nuo kosmetikos ir kefyru nudegusios odos nebegydo.

 

„Palikime kefyrą šaltibarščiams. Kosmetika, kurią turime vaistinėje yra patentuota, patikrinta, ji efektyvi ir veikia greitai. Klientai pas mus į vaistinę pradeda atvykti po pietų arba jau kitą dieną. Dažniausiai skundžiamasi, kad būnant saulėje nesijautė, jog ji kenkia ir nudegimas pasimatė tik vakarėjant“, - pasakoja vaistininkė.

 

Sveikatos specialistė sako, kad labiausiai nudegus padeda priemonės su pantenoliu. Jis iš karto vėsina, ramina, gydo ir atstato, padeda regeneruotis.

 

„Jeigu jaučiate, kad perkaitote saulėje, būtinai vartokite kuo daugiau skysčių, vandens, venkite alkoholio. Jeigu kyla temperatūra, skauda galvą, galite vartoti ir putojančius vaistus su paracetamoliu, bet labiausiai tinka vanduo. Kitą dieną pasistenkite neiti į saulę, rinkitės parkus, pavėsį, dėvėkite marškinėlius, skrybėlę“, - pataria specialistė.  

Komentarai