Sapnuojame visi: ką sapnai apie mus išduoda?

Sapnuojame visi: ką sapnai apie mus išduoda?

Nuo seniausių laikų žmones domino sapnai ir jų vaidmuo mūsų gyvenime. Nors mokslininkai atliko daugybę skirtingų tyrimų, mėgindami išsiaiškinti kodėl sapnuojame ir kokia yra sapnų prasmė, vis dėlto sapnų fenomeną vis dar gaubia daugybė paslapčių. Ar pastebėjote, kad tam tikri sapnai yra linkę kartotis? Pasak psichoanalitikų, kartais sapnai gali padėti išsiaiškinti užslėptus žmogaus troškimus, poreikius bei atskleisti kas dedasi pasąmonėje.

 

Sapnus įkvepia emocijos

 

Pasak neuropsichologės Sanam Hafeez, pastebėta, kad nepaisant kultūrinių skirtumų, egzistuoja tam tikros temos, kurios dažniausiai pasikartoja žmonių sapnuose. Mokslininkė sako, kad tai gali lemti panašūs visų žmonių emociniai išgyvenimai bei patiriami sunkumai.

Dažniausiai sapnai yra įkvėpti stiprių emocinių išgyvenimų – baimės, nerimo, liūdesio, džiaugsmo, aistros ar laisvės pojūčio. Sapnų turinys priklauso nuo tuo metu žmogaus išgyvenamų įvykių ir gyvenimo aplinkybių. Pavyzdžiui, moksleiviai dažniau sapnuoja mokyklą, o suaugusieji darbą ar buities įvykius.

 

Sapnų interpretacijos

 

Knygų apie sapnus autorius, mokslininkas W. Christopher Winter sako, kad nors mokslinių duomenų pagrindžiančių sapnų reikšmę nėra, visgi egzistuoja tam tikri sapnų paaiškinimai ir interpretacijos galinčios atskleisti kas vyksta žmogaus pasąmonėje.

 

  • Sapne jus kas nors vejasi – toks sapnas atskleidžia, kad vengiate kokio nors žmogaus ar situacijos ir visaip mėginate jų išvengti.
  • Sapnuojate, kad krentate – šis sapnas reiškia, kad jaučiatės praradęs kontrolę.
  • Sapnuojate mokyklą – gali būti, kad turite neišspręstų problemų, kurias norite įveikti. Taip pat toks sapnas rodo, kad gyvenime neišpildote savo potencialo, nepasiekiate užsibrėžtų svajonių.
  • Sapnuojate, kad skrendate arba plūduriuojate ore – jaučiatės laisvas ir nepriklausomas. Jūsų neslegia jokie rūpesčiai, pats renkatės savo gyvenimo kelią.
  • Sapne pavėluojate – jeigu sapne pavėluojate į traukinį, autobusą, lėktuvą ar kur nors kitur, tai reiškia, kad gyvenime praleidote kažkokią galimybę ir dėl to gailitės.
  • Sapne jaudinatės dėl darbo – tokie sapnai paprastai atspindi gyvenimo realybę: greičiausiai patiriate išties daug streso darbe ir juntate nuolatinę įtampą.
  • Sapnuojate, kad jums iškrito dantis – sapnai apie traumas ar dantų praradimą paprastai reiškia, kad patyrėte kažkokį asmeninį praradimą dėl kurio išgyvenate. Kartais sakoma, kad toks sapnas reiškia sunkumus prisitaikant prie naujos situacijos.
  • Sapne matyti mirusį žmogų – toks sapnas rodo, kad gedite arba pasiilgote to žmogaus, kurį matėte negyvą.
  • Sapnuojate, kad esate nuogas – toks sapnas atkleidžia, kad jaučiatės pažeidžiamas, nesaugus ir smerkiamas kitų. Tai taip pat gali reikšti naujo gyvenimo pradžią ir išlaisvintą kūrybiškumą.
  • Sapnuojate, kad jus atstūmė – toks sapnas reiškia, kad tampate vis labiau nepriklausomas ir savarankiškas. Tokį sapną itin dažnai sapnuoja paaugliai.

Komentarai (1)

Diana 2022-04-10 19:02
Sveiki daznai sapnuoju dukra kad ji skesta. Ka tai gali reiksti

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas