Sezoninė depresija pavasarį: šie patarimai padės pasijusti geriau

Sezoninė depresija pavasarį: šie patarimai padės pasijusti geriau

Nors sezoninė depresija, dažniausiai kamuoja rudenį ir žiemą, tačiau mokslininkai pastebi, kad kai kuriems žmonėms ji pasireiškia būtent pavasarį. Paprastai, sezoninė depresija siejama su saulės stygiumi, tad kodėl kartais ji ištinka pavasarį ir kaip sau padėti kai gyvenimas tampa nemielas?

 

Kalta šviesa ir šiluma

 

Žmonėms, kurie sunkiai pakelia karštį, šylantis oras kelia įtampą ir skatina negalavimus. Tyrimai rodo, kad stipri šviesa ir didėjanti šiluma gali sutrikdyti širdies ritmą, veikia kraujagysles ir cheminių medžiagų smegenyse balansą. Taip pat, ryški šviesa didina budruma ir energiją, jautresniems žmonėms gali tapti sunku užmigti ir gerai išsimiegoti.

 

Pasirūpinkite savimi: sportuokite

 

Australijos universiteto atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad fizinis aktyvumas yra beveik toks pat veiksmingas kovojant su depresija kaip ir vaistai. Reguliarus sportas mažina įtampą, reguliuoja hormonų balansą organizme, gerina miegą ir fizinę bei emocinę savijautą. Svarbu paminėti, kad sportuojant lauke, organizmas gauna saulės šviesos, kvėpuojama grynu oru ir socializuojamasi, o tai itin svarbu jaučiant depresijos simptomus.

 

Neatsiribokite

 

Nors iš pradžių gali būti sunku pasakyti artimiesiems, kad jaučiatės blogai, bet mylimų žmonių palaikymas ir parama – itin svarbi kovojant su prasta nuotaika. Bendravimas ir buvimas drauge su šeima ir draugais, skatina laimės hormonų išsiskyrimą, gerina imunitetą ir nuotaiką. Žinoma, kabinti vien į šeimą ir draugus nebūtina. Tarp žmonių pabūti galite ir viešose vietose: eikite pasivaikščioti, pavalgykite užkandinėje, nueikite į baseiną ar sporto klubą.

 

Tinkamai maitinkitės

 

Apetito stoka – dažnas depresijos požymis. Jeigu valgote per mažai, gali būti, kad jums stinga būtinų maisto medžiagų, dėl to depresijos simptomai dar labiau stiprėja. Mokslininkai rekomenduoja vartoti maisto produktus, kuriuose gausu vitaminu, mineralų ir omega rūgščių. Jeigu apetito stoka kamuoja ilgai ir patiems įveikti jos nepavyksta – būtina kreiptis į gydytojus.

 

Laikykitės rutinos

 

Kai žmogų kamuoja depresija, jis nieko nenori, jam nieko nereikia ir jis neturi jėgų. Tačiau labai svarbu pasistengti išlaikyti dienos ritmą, darbo ir poilsio grafiką. Susikūrus tinkamą rutiną, užtikrinsite, kad atliksite visus būtinus dienos darbus ir veiklas, o kuo daugiau užsiimsite, tuo geriau imsite jaustis. Tyrimai rodo, kad žmonėms sergantiems depresija, labai svarbu imtis kokios nors veiklos, nes veikla skatina motyvacijos atsiradimą, gerina savijautą ir suteikia jėgų, o depresija pamažu atsitraukia.

 

Laiku kreipkitės pagalbos

 

Depresija, tai apgaulinga ir pavojinga liga, kuriai įveikti, kartais, vien asmeninių pastangų nepakanka. Gydytojų teigimu, savijautai negerėjant 2 savaites ar ilgiau, būtina kreiptis į gydytojus. Laiku sulaukus profesionalios pagalbos, ligą įveikti pavyks daug greičiau.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas