Šios 5 natūralios priemonės padės atsikratyti net įkyriausios slogos: išbandykite

Šios 5 natūralios priemonės padės atsikratyti net įkyriausios slogos: išbandykite

Rudens sezonui įsibėgėjus atvėso ir orai, o to pasekoje daugelis pacientų susiduria su peršalimo ligomis ir skundžiasi sloga. Šį kartą atrinkome 5 veiksmingas natūralias priemones, kurios padės atsikratyti nosies varvėjimo, užgulimo ir paburkimo.

 

Gerkite karštą arbatą

 

Galbūt skamba ir banaliai, tačiau skysčių vartojimas, o ypač karštų arbatų gėrimas, gali žymiai sumažinti nemalonius su sloga susijusius simptomus. Karšti garai išplečia kraujagysles, atpalaiduoja sinusus ir padeda bakterijoms ir virusams greičiau pasišalinti iš organizmo.

 

Norint didžiausios naudos, vertėtų gerti imbierų, citrinų ar čiobrelių arbatas, kurios turi antioksidacinių savybių, be to, organizmas papildomas vitaminais.

 

Pasirūpinkite oro drėkinimu

 

2015 metais atliktas tyrimas parodė, kad namuose naudojant oro drėkintuvą, sergančiųjų peršalimo ligomis pasveikimo laikas vidutiniškai sutrumpėja net 7 dienomis.

 

Žinoma, naudojant oro drėkintuvą itin svarbu laikytis higienos ir prietaisą reguliariai valyti. Priešingu atveju jis gali tapti mikroorganizmų, tokių kaip pelėsis ir bakterijos, veisykla, o tai gali sustiprinti sinusų problemas.

 

Išbandykite karštą kompresą

 

Keletą kartų per dieną ant kaktos ir nosies uždėję šiltą kompresą galite palengvinti slogą ir sumažinti spaudimą kaktos ir paakių srityse.

 

Šiltas kompresas veikia panašiai, kaip karšta arbata – jis skatina kraujotaką ir plečia kraujagysles.

 

Plaukite nosį jūros vandeniu

 

Į nosies gleivinę patekus vandeniui, organizmas mobilizuojasi ir išskiria antikūnius, kurie veiksmingai kovoja su virusais ir bakterijomis. Plaudami nosį aktyvuojate organizmo imuninę sistemą ir pagreitinate gijimo laiką.

 

Nosies plovimas jūros vandeniu gali padėti palengvinti nosies užgulimą, pašalinti tirštą sekretą, be to, pagerinti miego kokybę. 2021 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad norint maksimalaus poveikio, nosį vertėtų plauti net ir nesloguojant.

 

Naudokite mentolį

 

Mentolio eteriniai aliejai ir vaistažolių tepalai palengvina nosies užgulimą, nes padidina kraujo tekėjimą sinusuose. Vis dėlto, prieš išbandant šias priemones pirmiausia vertėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku, kadangi mentolis gali deginti akis, o vaistažolės sukelti alergines reakcijas.

Komentarai