Sveikata namuose. Stenokardija ir liaudies medicinos patarimai

Sveikata namuose. Stenokardija ir liaudies medicinos patarimai

Stenokardija (dar vadinama širdies angina) – tai liga, kuriai būdingi trumpalaikiai stipraus skausmo priepuoliai krūtinės ir širdies srityje. Paprastai ji išsivysto tada, kai širdis nepakankamai aprūpinama krauju ir dėl to gauna per mažai būtinų medžiagų.

Vis dėlto patys sau ligos diagnozuoti nesiimkite – pajutę namalonius simptomus, geriau aptarkite šią problemą su gydytoju. Jeigu spėjimas pasitvirtins, savo kišenėje greičiausiai turėsite nešiotis nitroglicerino tablečių, kadangi priepuoliai gali pasikartoti bet kur ir bet kada. Na, o namuose galima išmėginti keletą liaudiškų receptų.

 

  • Sumaišykite 5 trintus česnakus (ne skilteles), litrą medaus ir 10 citrinų sultis. Savaitę palaikykite, vartokite rytais tuščiu skrandžiu po 2 valgomuosius šaukštus. Sučiulpus 1 šaukštą, reikėtų padaryt 1–2 minučių pertrauką, o tada čiulpti antrą. Gydytis tol, kol sunaudosite visą priemonę.
  • Kaskart prieš valgį pakramtykite citrinos žievelės – jau po savaitės pajusite, kad jaučiatės daug geriau. Taip pat patartina nevalgyti riebaus maisto, kurį laiką maitintis skystais produktais (pavyzdžiui, sriubomis).
  • Išspauskite ne jaunesnių kaip 3 metų amžiaus 3–5 alavijo lapų sultis, sumaišykite su puse kilogramo medaus ir poros citrinų sultimis. Sandariai uždarykite ir laikykite šaldytuve. Vartokite po 1 valgomąjį šaukštą likus pusvalandžiui iki valgio tol, kol baigsis mišinys. Gydymas trunka ilgai – per metus išeina maždaug 4 kursai, po kiekvieno iš jų reikia daryti mėnesio pertrauką.
  • Į termosą įberkite 4 valgomuosius šaukštus gudobelių ir užpilkite litru verdančio vandens. Gerkite kaip arbatą.
  • Nuo stenokardijos padeda ir mėtų arbata. 4 valgomuosius šaukštus džiovintos žaliavos užpilkite litru verdančio vandens. Galite įmaišyti ir valerijono šaknies.
  • Užlašinkie ant delnų 6 lašus kėnių eterinio aliejaus ir patrinkite krūtinę širdies srityje. Jau po pirmojo įtrynimo pajusite palengvėjimą. Profilaktiškai rekomenduojama kasdien įtrinti po 2–3 lašus. Taip pat priepuolio metu leidžiama išgerti ne daugiau kaip 20 g konjako su cukrumi.
  • 2 valgomuosius šaukštus smulkintos valerijono šaknies užpilkite 1 stikline verdančio vandens, palaikykite termose per naktį ir gerkite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio. Gydymo trukmė – 2–3 savaitės.
2 psl. »

Komentarai