Stiprus skausmas pilve: ar tai - apendicitas?

Stiprus skausmas pilve: ar tai - apendicitas?

Stirpus skausmas pilvo srityje, bendri negalavimai, pykinimas, vėmimas... Ir negerėjanti būklė. Visai tikėtina, kad tai – ūminis apendicitas, pasireiškiantis maždaug kas 220-250 žmogui. Ūmus apendicitas pasireiškia staiga, visiškai netikėtai, o jį sukelia bakterijos, iki kirmėlinės ataugos atkeliavusios iš žarnyno ar su krauju patekusios iš kitų pūlingų židinių, pavyzdžiui kaulų ar tonzilių. Apendicitą gali sukelti ir kitos priežastys: žarnyno veiklos sutrikimai ar svetimkūniai, patekę į kirmėlinės ataugos spindį.

Ūmaus apendicito požymiai

 

  • Stiprus skausmas viršutinėje pilvo dalyje arba aplink bambą;
  • Pykinimas ir vėmimas (išsivėmus sveikata nepagerėja);
  • Pakilusi kūno temperatūra (37,5 - 38 laipsniai);
  • Skausmas pereinantis į dešinę pilvo pusę (šioje vietoje yra akloji  žarna ir kirmėlinė atauga);
  • Išsipūtęs pilvas (susilaiko dujos ir išmatos).

 

Apendicito vystymasis

Ne visais atvejais į kirmėlinę ataugą patekusios bakterijos sukelia apendicitą. Pasitaiko, kad bakterijos sukelia uždegimą, kuris praeina savaime. Paprastasis uždegimas būna tuo atveju, jei bakterijos pažeidžia tik kirmėlinės ataugos gleivinę.

Apie apendicitą sklando galybė gandų: dauguma žmonių yra neteisingai įsitikinę, kad apendicito nebūtina operuoti ištikus pirmajam priepuoliui. Deja, 99 procentų atvejų pirminis uždegimas, kuris dažniausiai praeina savaime, niekur nedingsta ir lėtai progresuoja, apimdamas visus kirmėlinės ataugos sluoksnius: gleivinės, raumeninį ir serozinį. Kirmėlinė atauga prisipildo pūlių, o uždegiminis procesas ir toliau progresuoja: kirmėlinės ataugos kraujagyslės užsikemša, o sienelės apmiršta. Trumpai tariant, iš paprasto uždegimo išsivysto pūlinis (flegmoninis) apendicitas, kuris laiku negydomas pereina į pavojingiausią apendicito formą – gangreninį apendicitą.

2 psl. »

Komentarai (2)

asta 2012-01-24 20:33
man operavo apendicita, bet as is to skausmo nualpau ir atsibudau jau greitukej
vaidas 2012-01-24 20:31
tas kas turejo ependicito priepuoli patvirtins, kad skausmas tikrai ishskirtinis ir jo su iprastu nepalyginsi