TOP 8 patarimai, kaip pradėti dieną sveikai

TOP 8 patarimai, kaip pradėti dieną sveikai
@ Shutterstock

Sakoma, kaip pradėsi dieną – tokia ji ir bus. Rytas gali prasidėti chaotiškai arba stebuklingai – kaip jį pasitiksime, tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Visuomet įmanoma išmokti gyventi sveikai, išsiugdyti naudingus įpročius, kurie vėliau tampa mūsų raktu į gerą savijautą ir laimingą gyvenimą. Tereikia žinoti, nuo ko pradėti, o šie 8 patarimai taps puikiomis gairėmis sėkmingam startui: 

 

1. Pažadinkite savo pojūčius. Užpildykite savo miegamąjį raminančia šviesa, mėgstamomis spalvomis, kvapais, gėlėmis, ir pasitikite rytą su širdžiai miela muzika. 

 

2. Pasiekite dangų. Taip vadinamas kūno prasitampymas pabudus, kuris yra puikus būdas atpalaiduoti sąnarius ir padidinti lankstumą. Atliekamas, itin paprastai, imituojant katės atsibudimą – pailginant stuburą, ištiesiant rankas ir kojas po vieną ir kitą. Tuomet lėtai atsistokite, įkvėpkite tempdamiesi ir iškvėpkite, kai susitraukiate. 

 

3. Pažadėkite sau ką nors gero. Vos atsibudę pagalvokite bent apie vieną gražų dalyką, kurį tą dieną galite padaryti patys dėl savęs. 

 

4. Pasimėgaukite vandens masažu. Norėdami išvalyti kūną ir protą, pasitelkite rytinį dušą. Naudokite maloniai šiltą vandenį, kad stimuliuotumėte raumenis. Besilepindami vonios procedūromis, sutelkite dėmesį tik į teigiamas mintis, galvokite apie tai, kaip jums gera praustis. Siekiant sustiprinti ir fizinę sveikatą – galite pabandyti kartais ir kontrastinį dušą – bet nepersistenkite, jis neturėtų kelti diskomforto. 

 

5. Kokybiškai papusryčiaukite. Jūsų pusryčių maistas turi būti gausus skaidulų, o tam puikiai tinka įvairūs grūdai kaip: grikiai, avižinė košė, lęšiai. Taip pat svarbu iš pat ryto organizmui gauti reikiamą kiekį ir neriebių baltymų, tam puikiai tinka vaisiai, tokie kaip: avokadas, bananas. 

 

6. Raskite laiko rašymui. Išliekite popieriuje visas mintis, kurios ateis į galvą, kad pasitiktumėte dieną švariu ir skaidriu, nurimusiu protu. Nepamirškite būtinai pagalvoti ir pasižymėti taip pat ką nors malonaus, apie ką svajojate, koks nutikimas ar maloni smulkmena jus tą dieną pradžiugintų. 

 

7. Pajudėkite ryte. Pasitelkę fizinius pratimus, pažadinkite ir paspartinkite savo medžiagų apykaitą, taip suteikdami energijos visam kūnui. Mankšta, atlikta iš pat ryto, padeda visą dieną jaustis gerai. Galite patys pasirinkti mėgstamus pratimus ir jų derinius – svarbiausia, kad atliekami judesiai nekeltų nemalonių pojūčių ir būtų tinkami būtent jums. 

 

8. Susikoncentruokite. Jei nesate ryto žmogus, dar kitaip vadinamasis vyturys, o keltis reikia anksti, geriau nusiteikti visai dienai jums itin padės dėmesio sutelkimas į atskiras užduotis, kuomet skiriate sau pakankamai laiko pasiruošti ir atlikti tam tikrus veiksmus. Pavyzdžiui, jeigu valotės dantis, tai tuo metu tik tą ir darykite, nepulkite kita ranka maišyti verdančios košės – pradėkite rytą sustyguotai, suplanuotai ir ramiai, nes tai leis jums vėliau išlaikyti vidinę pusiausvyrą visą dieną. 

 

Straipsnio autorė: Laima Brazauskaitė.

Komentarai