Tylusis žudikas – skrandžio vėžys: štai, ką svarbu žinoti

Tylusis žudikas – skrandžio vėžys: štai, ką svarbu žinoti

Skrandžio vėžys nuo kitų vėžio formų skiriasi tuo, kad yra itin sunkiai aptinkamas, o pradinėse stadijose pacientas nejunta beveik jokių simptomų. Vis dėlto, ekspertai sako, kad akyliausieji požymius gali pastebėti gana anksti.

 

Kraujas unitaze

 

Nors kraujas tiek išmatose, tiek išvemtame skrandžio turinyje gali būti susijęs su kolitu arba Krono liga, jei vis dėlto taip jau nutiko, būtina apsilankyti pas gydytoją. Jei kraujas išmatose yra tamsiai raudonos arba beveik juodos spalvos, o skrandžio turinyje, pašalintame per burną, kraujas yra ryškiai raudonas ir savo struktūra primena kavos drumzles, tai pats akivaizdžiausias skrandžio vėžio simptomas.

 

Skauda vidurius

 

Taip, kartais apie skrandžio vėžį praneša ir patiriamas skausmas, tačiau daugeliu atveju jis pasireikš sutrikus žarnyno veiklai, bet ne atsiradus vėžiui. Jei vis dėlto jums skrandžio vėžys, jūsų jaučiamas skausmas tęsiasi ganėtinai ilgai ir primena rūgšties graužimą. Jį jausite tikrai ne viena dieną ar porą savaičių, po kurių skausmas išnyksta ir vėl sugrįžta. Be to, klasikiniu laikomas skrandžio vėžio keliamas skausmas yra pastovus maudimas pilvo viduryje.

 

Nepaaiškinamas svorio netekimas

 

Svorio netekimas – daugelio ligų požymis, tarp kurių ir diabetas, Adisono ir Krono ligos. Prie šio sąrašo vertėtų prirašyti ir skrandžio vėžį.

 

Apie klastingą ligą pranešantis svorio netekimas yra laipsniškas, kasdien netenkama po vienodą kiekį. Nors dažniausiai sunerimstama tada, kai po ilgo laiko užlipus ant svarstyklių pastebima, jog netekote daug svorio. Jei dėl tokių rezultatų nesistengėte, pasikalbėkite su savo gydytoju.

 

Vėžiui pažengus, savijauta blogėja

 

Vėžio susirgimui ūmėjant, ima stiprėti visi aukščiau išvardyti simptomai, atsiranda stiprus nuovargio jausmas, kamuoja skausmai, gali atsirasti skrandžio nepraeinamumas. Vėžiui plintant į kitus organus, gali atsirasti ir kitų simptomų.

 

Jei juntate nemalonius simptomus, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją, kuris atliks reikalingus tyrimus ir nustatys tikslią diagnozę. Minėtieji simptomai gali būti ir kitų ligų požymis.

Komentarai