Lili Charjanova – veikli moteris ir įdomi asmenybė, viena iš nedaugelio kineziterapeučių, savo praktikoje sėkmingai naudojančių Rytų ir moderniosios medicinos elementus. Kalbamės su ja apie lietuviams dar palyginti mažai žinomą alternatyviosios medicinos gydymo būdą Reiki.
Ką šiuolaikiniam žmogui reiškia sąvoka „gražūs balti dantys“? Visų pirma, jie turi būti sveiki – ir tai ne tik nuolatinis burnos higienos laikymasis, tinkamas dantų šepetėlis ir pasta. Dantys – tai viso organizmo sveikatos veidrodis, o ypač – inkstų. Taip, nesistebėkite – anot kinų medicinos, dantų būklė priklauso būtent nuo šių organų.
Lietuvoje apie chia augalo, kurį moksliškai reikėtų vadinti ispaniniu šalaviju, sėklas žinoma nedaug, nors šis produktas yra vartojamas jau daugiau nei 4000 metų! Šį augalą plačiausiai varotojo inkai ir actekai, tad Centrinėje Amerikoje jis žinomas ir vertinamas jau daugybę metų. Jo naudingosios savybės gan gerai ištirtos, todėl kiekvienam besir...
Gera savijauta – pats brangiausias žmogaus turtas, ir kiekvienas jį saugo taip, kaip išmano: vieni atiduoda į gydytojų rankas, kiti gi patys per kančias ir vargus atranda savąjį geros savijautos receptą. Šį kartą kalbiname Janiną Davidonienę – želmenų sulčių pradininkę Lietuvoje.
Dirvinis asiūklis – daugybę vardų turintis daugiametis sporinis augalas (dirvų eglutė, driežgegužė, eglikė, esukas, gandro pupa, gegutės duonelė, gegužės, gigelis, kežėtys, krekėsa, ožkabarzdis, piesčiukas). Tai visoje Lietuvoje paplitusi laukų piktžolė, gana dažnai naudojama liaudies medicinoje.
Ąžuolas – nuo seno gerbiamas medis, tačiau ar žinote, kokiomis gydomosiomis savybėmis jis pasižymi?
Vis daugiau dėmesio šiandien sulaukia Rytuose jau nuo senų laikų vartojamas (tačiau mums dar neįprastas) kordicepsas. Tai vienas labiausiai vertinamų natūralių vaistų Kinijoje, dar vadinamas augalu imperatoriumi, ilgaamžiškumo grybu ir kitais didingais pavadinimais. Taigi, kas iš tikrųjų yra kordicepsas ir kuo jis naudingas sveikatai?
Akupunktūra – tai gydymo metodas, atsiradęs Kinijoje ir sėkmingai taikomas šiandien.
Mokslininkai kuria įvairius nemedikamentinius gydymo būdus. Vienas iš tokių metodų yra magnetų terapija.
Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad maistui naudojami pomidorai mažina kai kurių pavojingų problemų, pavyzdžiui, vėžio, osteoporozės, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, atsiradimo riziką.
Mėgstate kivius? Turime jums gerų naujienų! Mokslininkai iš Norvegijos pastarosiomis dienomis atrado dar vieną naudingą šių vaisių savybę. Jų teigimu, kiviai – tai puiki priemonė, padėsianti apsaugoti širdį nuo pačių įvairiausių ligų.
Juodieji pipirai – tai prieskoniai, kurių galima rasti kone kiekvienuose namuose. Be jų sunku įsivaizduoti savo virtuvę. O ar žinojote, kad juose esančios medžiagos, verčiančios mus čiaudėti, taip pat padeda išsaugoti ir liekną figūrą?
Kaip rodo tyrimai, šokoladas – gana efektyvi kovos su kosuliu priemonė.
Retai kuri moteris gali pasigirti, kad „tos dienos“ praeina lengvai ir neskausmingai. Paprastai gyvenimas tampa nesaldus bent dienai ar dviems – nepadeda net vaistai (nebent jie labai stiprūs, tačiau dažnai jų vartoti nenorima). Ką daryti?
Hirudoterapija (iš lotynų k.) arba bdeloterapija (iš graikų k.) verčiama kaip „gydymas dėlėmis“. Tai vienas iš seniausių medicinos metodų, deja, Lietuvoje labai plačiai dar netaikomas.
Panašu, kad rasta nemedikamentinė krešulių ir trombozės sukeliamų ligų profilaktikos priemonė. Susidaręs trombas gali suketi insultą, infarktę ir plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pavojinga tuo, kad kraujo nešamas trombas gali nukeliauti į galvos smegenis, širdį, plaučius ir kitus organus. Saugi ir efektyvi varikozinio venų išsiplėtimo pri...
Ūžimas ausyse – ne liga, o tik daugeliui iš jų būdingas. Dažniausios priežastys – per didelis kraujospūdis, galvos kraujagyslių aterosklerozė, su amžiumi susiję klausos aparato pokyčiai, infekcijos, nevisavertė mityba, anemija ir pan. Prieš gydantis bet kuria iš toliau nurodytų priemonių, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju ir išsitirti.
Veet Mano – Osho mokinys, kilęs iš JAV, Mičigano. Tai meditacinės praktikos speciastas, žinomas savo novatoriškais metodais. Ką jis pataria žmonėms, besirūpinantiems savo sveikata?
Koks svarbus yra geras regėjimas, paprastai susimąstome tik tada, kai jis ima silpti. Šio reiškinio priežastys visiems puikiai žinomos, tad aiškinti jų papildomai tikriausiai nebereikia – verčiau pakalbėkime apie tai, kaip sau padėti. Ką pataria liaudies medicina?
Klinikiniai vaistažolių tyrimai rodo, kad rausvažiedė ežiuolė – ko gero pati veiksmingiausia kovos su peršalimo ligomis priemonė. Ši daugiametė vaistažolė jau nuo seno vartojama stiprinti imunitetą ir kovoti su gripu bei kitais negalavimais, tačiau iki šiol trūko žinių apie tai, kaip ji veikia žmogaus organizmą.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.