Tikriausiai praktiškai visiems tėvams tenka išgirsti skundžiantis savo vaikus dėl kojų skausmų. Visa laimė, kad dažniausiai tai reiškia tiesiog norą pailsėti, jaukiai įsitaisyti ant mamos rankų. Tačiau ką daryti, jeigu tokie nusiskundimai kartojasi kasdien, jeigu nemalonūs pojūčiai kliudo vaikui miegoti, žaisti, judėti, jeigu „gyvasis sidabras“ ...
Pirmąjį gegužės antradienį, šiais metais gegužės 1 dieną, Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių minima Pasaulinė astmos diena.
Pasirodo, kai kuriais atvejais picos valgymas gali būti netgi naudingas jūsų sveikatai, įsitikinę mokslininkai iš Los Andželo ir Niujorko universiteto. Tiesa, labai svarbi viena sąlyga: šio patiekalo sudėtyje turi būti raudonėlių.
Jau nuo 2000 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė uždraudė naudoti lygius ir banguotus asbestcemenčio šiferio lapus statomuose visuomeninės paskirties objektuose: ligoninėse, mokyklose, vaikų darželiuose ir kt.
Tabletės, kurios naudojamos stipriam bėrimui spuogeliais gydyti, padidina su akimis susijusių problemų (pavyzdžiui, konjunktyvito, sausumo ir miežio) riziką net du kartus.
Būsimosios mamos nutukimas ir medžiagų apykaitos sutrikimai gali beveik 1,5 karto padidinti tikimybę, kad vaikas sirgs autizmu arba turės kokių kitų vystymosi problemų, teigia straipsnio, publikuoto žurnale „Pediatrics“, autoriai.
Pirmą kartą JAV ir Didžiosios Britanijos mokslininkai ištyrė flavonoidų poveikį vyrams, sergantiems Parkinsono liga. Mūsų dienomis dėl jos visame pasaulyje kenčia šimtai tūkstančių žmonių. Pasirodė, kad flavonoidai lėtina Parkinsono ligos vystymąsi.
Optimalus svoris – tai geros sveikatos garantas. Puiku, jeigu jis lieka normos ribose, tačiau ką daryti, jeigu dėl nepaaiškinamų priežasčių jis auga, o pastangos sulieknėti neduoda rezultatų? Gal kalti antibiotikai?
Pasaulinės hemofilijos asociacijos duomenimis, vidutiniškai 1 iš 1000 žmonių turi kraujo krešėjimo sutrikimų. Tačiau 75% jų gauna nepakankamą gydymą arba nėra gydomi visai. Kai kurios kraujo krešėjimo ligos sunkiai nustatomos net pačių gydytojų.
Amerikos neurochirurgai pastebėjo, kad jų pacientai, kenčiantys dėl vienos iš smegenų vėžio formos, per savo gyvenimą dvigubai dažniau pas stomatologą darėsi rentgeno nuotraukas. Jeilio universiteto mokslininkų atliekamam tyrimui vadovavo profesorė Elizabeth Claus. Rezultatai publikuoti moksliniame žurnale „Cancer“ balandžio 10 dieną.
Pirmą kartą Lietuvoje surengtame Nacionaliniame sveikatos egzamine dalyvavo daugiau kaip 7 500 Lietuvos gyventojų, iš kurių apie 4 500 pateikė atsakymus į visus 40 egzamino klausimų. Egzamino komisija atrinko 10 dalyvių, kurie greičiausiai ir teisingiausiai atsakė į klausimus apie sveiką gyvenseną, sveikatą ir jos priežiūrą.
VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre pristatyta technologijų naujovė Lietuvoje - pirmasis neinvazinis prietaisas, skirtas kepenų ligų tyrimams.
Viagra gali užleisti savo lyderės pozicijas kaip pagrindinis seksualumo stimuliatorius – naujausi tyrimai įrodo, kad moteriškasis hormonas oksitocinas didina vyrų lytinį potraukį.
Labai panašu, kad jau po penkerių metų turėsime pirmąją medicinos istorijoje vakciną nuo infarkto. Mokslininkų teigimu, antikūnų injekcijos gali užkirsti kelią riebalinių plokštelių kaupimuisi ant arterijų sienelių.
Valstybiniame patologijos centre, VšĮ VULSK filiale, įdiegti molekuliniai BRAF ir EGFR genų mutacijų tyrimai. Šių testų rezultatai leidžia parinkti kiekvienam pacientui individualų gydymą naujos kartos taikinine terapija.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai pasakoja, kad vykstant medžiagų apykaitai kaupiasi įvairūs laisvieji radikalai, kurių molekulės ardo ląstelių sieneles, reaguoja su DNR paveldima informacija ir sukelia įvairias mutacijas bei sveikatos problemas.
Vieni žmonės prakaituoja visai nedaug, o štai kitiems gausus prakaitavimas sukelia daugybę nepatogumų. Tačiau ar pagalvojote, kodėl žmogus aplamai prakaituoja? Kad ir kaip keiktumėte nelemtą prakaitą, vis dėl to būtent jam turėtumėte būti dėkingi, kad galite prisitaikyti prie įvairių gyvenimo sąlygų.
Sveikatos apsaugos ministerija nemažai metų buvo kaltinama dėl blogo Greitosios medicinos pagalbos paslaugų (GMP) teikimo organizavimo, dėl netinkamo lėšų už GMP paslaugas paskirstymo.
Ne vienerius metus vykdomos gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio, prostatos vėžio, storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų prevencinės programos – tebevykdomos ir šiemet.
Nesenai Jungtinės Karalystės toksikologijos ekspertai patvirtino galimą riziką kūdikių, maitinamų sojos pagrindu pagamintais mišiniais, sveikatai. Paprastai sojos produktai rekomenduojami kaip sveikas maistas, tinkamas suaugusiems, tačiau kūdikiams jie gali būti pavojingi.
Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.