Kokie riešutai geriausiai tinka užkandžiams? Atsakymas paprastas: tinka visi, tačiau rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, kokio poveikio pageidaujate.
Pagaliau sulaukėm pavasario. Bundanti gamta savo gėrybėmis dosniai dalijasi su žmogumi - sodiečiai ir netoli miškų įsikūrę gyventojai jau varvina iš klevų skaidrią ir salsvą sulą. Taip pat šio gėrimo galima įsigyti ir turguose.
Nors sveikos mitybos specialistų, galinčių sudaryti individualų mitybos planą, netrūksta, vis dėlto daugelis iš mūsų su dietomis linkę eksperimentuoti patys. Ką reikia žinoti ir kaip išvengti klaidų?
Specialistai jau seniai atkreipė dėmesį į tai, kad visus vaisius ir daržoves atsižvelgiant į jų spalvą galima suskirstyti į 5 grupes. Jų manymu, šiuos produktus reikia vartoti ne kaip papuola, o taisyklingai – suskirsčius pagal spalvinę gamą. Kiekviena iš šių grupių pasižymi vis kitomis ypatybėmis.
Jei atidžiau paskaitytume etiketes ant maisto prekių, praktiškai visur atrastume maisto dažiklių, žymimų E100-E199 ženklais. Dažikliai – tai dažniausiai iš natūralių žaliavų išgaunami pigmentai, suteikiantys maistui spalvą.
Savaiminį maisto gedimą sukelia oksidacija, taigi antioksidantai yra skirti tam, kad kaip ir konservantai prailgintų maisto galiojimą. Be to, jie skirti ir skonio bei išvaizdos pagerinimui.
Per šventes gausiai patiekalais nukrautas stalas gali tapti nemenku sveikatos išbandymu. Ir visai nesvarbu, ar tai kieno nors gimtadienis, ar vestuvės, ar dar koks nors įvykis – niekam ne paslaptis, kad tokiu atveju valgoma daug kaloringo maisto, fizinis aktyvumas mažas, todėl neišvengiamas ir persivalgymas. Po visų linksmybių jaučiamės pavargę ...
Kiekvieną mėnesį dailiosios lyties atstovės gyvenime kartojasi ta pati gana pašaipiai aplinkinių vertinama istorija... Kas yra PMS, puikiai žinoma kiekvienam, o kaip palengvinti situaciją – deja, ne.
Teoriškai be angliavandenių galima ir apsieiti. Pavyzdžiui, kai kurių tautų mitybos racione jų praktiškai nėra, o angliavandenius puikiai pakeičia didelis kiekis baltymų ir šiek tiek riebalų. A
Nauji tyrimai rodo, kad numesti 4 kg be ypatingų pastangų ar žalos sveikatai yra labai paprasta. Jeigu per dieną suvartojamų kalorijų skaičių sumažinsite 100 ar truputėlį daugiau, ir jau dabar pradėsite laikytis šių rekomendacijų, Naujuosius pasitiksite lieknesni.
Granatas – daugelio iš mūsų mėgstamas saldžiarūgštis vaisius (o dar teisingiau – uoga). Viename granate paprastai būna nuo 400 iki 700 valgomų sėklų, perskirtų plonyte membrana. Prinokę vaisiai gan stambaus apelsino dydžio, o spalva gali įvairuoti nuo raudonos iki gelsvai rausvos.
Plika akimi nustatyti, kuriai daržovei ar kuriems žalumynams užauginti buvo naudojami nitratai, o kam – ne, gali būti labai sudėtinga, ypač neprityrusiems. Tačiau specialistai per daugelį metų pastebėjo šiokius tokius skiriamuosius požymius ir dalinasi patarimais su tais, kurie nori valgyti kaip galima sveikesnį maistą.
Sultys (lot. succus) – tai preparatai iš šviežios augalinės žaliavos. Jos išgaunamos presuojant sultingas augalo dalis – uogas, lapus ar net visą augalą. Natūralios sultys namų sąlygomis gaminamos taip: šviežiai surinkta augalinė žaliava nuplaunama, susmulkinama, sutrinama į tyrelę ir nuspaudžiama per tankų audinį.
Jei 10 žmonių paklaustume, kas yra „tikras skanėstas“, greičiausiai išgirstume tiek pat skirtingų atsakymų. Ir tai nė kiek nenuostabu. Nuostabu yra tai, kad kai kurie „skanumynai“ tiesiog niekaip netilptų į mūsų įsivaizduojamus skanaus maisto rėmus.
Tik nedaugelis dailiosios lyties atstovių gali pasidžiaugti, kad yra visiškai patenkintos savo figūra. Vienoms didžiausią galvos skausmą kelia per platūs klubai, kitoms – nedidelis pilvukas, kurio niekaip neina atsikratyti, dar kitos gailiai atsidūsta matuodamos centimetrine juostele savo taliją. Dažniausiai tai netgi ne estetinė, o psichologinė...
Riešutai – vienas iš pačių vertingiausių produktų. Jie ne tik skanūs, bet ir pasižymi daugybe naudingų savybių. Ar žinojote, kad...
„Auksiniai“ ryžiai (angl. Golden rice) yra genetiškai modifikuota (GM) ryžių rūšis, sukurta biotechnologijų pramonės gaminti provitaminą A (beta karoteną). Šalininkai pateikia „auksinius“ ryžius kaip techninį, greitą vitamino A trūkumo (angl. Vitamin A deficiency, VAD), paplitusios sveikatos problemos daugelyje besivystančių šalių, sprendimą. Vi...
Pasirodo, taip. Kaip rodo nauji Heršio (Pensilvanija) mokslininkų tyrimai, persivalgymas, t. y. didelio maisto kiekio suvartojimas per trumpą laiką, gali žmonėms padėti atsikratyti priklausomybės nuo psihotropinių medžiagų, alkoholio ir narkotikų.
Rytinį snaudulį daugelis iš mūsų stengiasi išblaškyti puodeliu kavos. Vis dėlto jos malonus aromatas ir subtilus skonis neretai „užmigdo“ budrumą. Kiek kalorijų turi šis gėrimas?
Aktyvinta anglis – tai universalus ir visiems įperkamas absorbentas. Laikantis toliau aprašomos dietos, ji padeda išvalyti organizmą ir pašalinti šlakus.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.