Kaip įveikti apetitą, nepuolant kas keliolika minučių užkandžiauti sumuštinukais, saldainiukais ar tiesiog vaisiais? Mes tau atskleisime keletą būdų, kaip apgauti savo organizmą ir išvengti rizikos užsiauginti papildomo svorio.
Dietologai gali duoti gausybę patarimų, kaip pažaboti apetitą lengvais maisto produktais. Tačiau mokslininkai teigia, kad egzistuoja ir kitų, ne ką mažiau patikimų metodų. Kai kuriems iš jūsų šie metodai tiks netgi labiau, nei visiems puikiai žinoma gudrybė: išgerti stiklinę vandens.
Daug laiko žmonės manė, kad fizinis darbas sukelia alkio jausmą, tačiau mokslininkams pavyko išsklaidyti šį mitą. Britanijoje atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad reguliarūs fiziniai pratimai sureguliuoja hormonus, atsakingus už alkio jausmą: greliną ir peptidą.
Dabar jau aišku, kad grenilas didina alkio jausmą, o peptidas priešingai, alkio jausmą slopina. Valandos trukmės treniruotė ant bėgimo takelio sumažina grelino kiekį ir padidina peptido lygį. Taigi fiziniais pratimai iš tiesų mažina apetitą.
Bėgimą galima pakeisti aerobikos pratimais, vandens aerobika, joga ar jėgos treniruotėmis. Ir vis dėl to, kai kurie po sporto teigia jaučiantys apetito padidėjimą. Galima teigti, kad tai dažniausiai būna ne dėl fiziologinių, bet dėl psichologinių asmenybės ypatybių. Taigi vienintelis dalykas, kurį gali išbandyti, tai pakeisti sporto rūšį.
Sporto salėje ne visuomet gali rasti išsigelbėjimą nuo padidėjusio apetito, taigi nepamiršk tikro išsigelbėjimo – namų ruošos darbų. Vos tik pajusi alkio jausmą, imkis naudingos veiklos: grindų plovimo, dulkių valymo, skalbimo ir t.t.
Beje, namų ruošos darbai ne tik sumažins apetitą, bet ir padės numesti šiek tiek svorio. Per vieną valandą:
Mokslininkams pavyko įrodyti santykį tarp geros nuotaikos ir alkio jausmo. Pasirodo, kad nuotaika tiesiogiai įtakoja norą valgyti. Kuomet žmogus gerai nusiteikęs, jo organizme padidėja laimės hormono serotonino. Aukštas serorotinino kiekis leidžia pasisotinti daug greičiau.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai (3)