Padėkime savo skrandžiui – išmokime kramtyti

Padėkime savo skrandžiui – išmokime kramtyti

Visi puikiai žinome, kad maistą visuomet reikia gerai sukramtyti, o valgyti reikėtų niekur neskubant. Tačiau ar dažnai šitaip elgiamės? Ar mokame mėgautis kiekvienu kąsniu, ar tiesiog pripuolame prie maisto tam, kad nebeurgztų skrandis?

Pasak sveikatos specialistų, norint gerai jaustis, prie stalo reikia klausyti ne tik skrandžio užgaidų, bet ir proto balso. „Pati laikausi vienos paprastos taisyklės, kurią rekomenduoju ir kitiems – nuo stalo atsikelti neprisivalgius iki soties, kai dar lyg ir galėtum valgyti. Sotumas ateina vėliau, po maždaug 20 minučių, todėl tik tuomet pajuntame, kad maisto suvartojome pakankamai. Jei prisivalgysime labai daug, po kurio laiko pasijusime apsunkę, persivalgę, gali sutrikti skrandžio veikla“, - sako Ingrida Mažuolienė, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Nepersivalgyti kartais sunku, ypač kai lankome svečius, švenčiame ar valgome prie televizoriaus. Dėl šios priežasties vaistininkė pataria visuomet šalia turėti preparatų augalinių fermentų pagrindu su papajos vaisiais, ananasais, mėtomis, kalendromis, skirtų skrandžio veiklai gerinti, virškinimui palengvinti. Išvengti sutrikusio virškinimo taip pat padės tam tikra valgymo tvarka.

„Teisingiausia valgymą pradėti nuo vaisių ir vandens, vėliau ragauti sotesnius patiekalus – mėsą, žuvį. Desertą reikėtų valgyti kiek palaukus ir tik tuomet, jei dar nesijaučiate sotūs. Geriausia maistą ragauti, mėgautis juo, o ne prisivalgyti. Reikia visko valgyti po nedaug“, - pataria rūpestinga vaistininkė. Maisto geriau neužsigerti, nes, atsiskiedus skrandžio sultims, skrandžio veikla sulėtėja arba visai sutrinka. Tinkamiausias laikas gerti skysčius yra prieš valgį arba baigus valgyti.

Greitai užkandę mes pasisotiname, tačiau tikriausiai pastebėjote, kad po maisto jaučiamės apsunkę, tarsi netekę visos energijos. Nereikia kaltinti maisto, nes kalti esame tik mes patys. Neteisingas valgymas – didelė apkrova ir išbandymas skrandžiui.

2 psl. »

Komentarai (2)

joana 2013-08-20 13:14
pritariu Gailei. tenka kartais pavalgyti paskubomis,gerai kad dabar turiu daugiau laiko,tai galiu letai valgyti,bet visada taip nebus. kas tada? isvis nevalgyti?
Gaile 2012-03-26 21:10
Bet buna tokiu dienu kai tikrai pavalgai paskubomis :), ka tada? As paskutiniu metu tai tik naturalius papildus naudoju, ar angliuka koki, tik jokiu budu nepuolu vaistu, kaip lietuviai dazniausiai megsta, ir tikrai labai gerai veikia zoliniai preparatai su artisokais.