Kaip sulieknėti geriant vandenį?

Kaip sulieknėti geriant vandenį?

Ar įmanoma numesti svorio vien sureguliavus vandens gėrimo režimą? Taip, žinoma. Štai keli naudingi patarimai, kurie padės ištirpdyti nereikalingus kilogramus.

Amerikos mokslininkai iš Virdžinijos universiteto atliko tyrimus, kurie parodė, kaip vanduo padeda atsikratyti antsvorio. Kelių mėnesių laikotarpyje 2 grupės dalyvių kasdien skirtingu režimu vartojo vandenį: pirmoji žmonių grupė išgerdavo stiklinę vandens prieš maistą, o antroji žmonių grupė vandenį gėrė kada norėjo. Eksperimento pabaigoje paaiškėjo, kad pirmosios grupės dalyviai neteko daugiau svorio.

Faktas, kad vanduo yra svarbiausias elementas, leidžiantis organizmui tinkamai funkcionuoti. 2/3 žmogaus kūno sudaro vanduo. Tvirtuosiuose kūno elementuose – kauluose, vandens yra 22%, raumenyse ir smegenyse – 75%, kraujyje – 92%, o skrandžio sultyse – 99%. Be vandens nevyktų svarbiausi apsikeitimo procesai, tame tarpe ir energetiniai, deginantys riebalus. Vandens trūkumas neleidžia organizmui tinkamai funkcionuoti, nes dehidratavusios ląstelės nesugeba veikti pilnu tempu ir tokiu būdu negali sudeginti pakankamai energijos.

Mokslininkai teigia, kad geriant pakankamą kiekį vandens, medžiagų apykaita paspartėja 3%, taigi 3% greičiau numesi svorio. Be to, vanduo sukelia sotumo jausmą, taigi valgyt norisi mažiau. Dažnai žmogaus organizmas susipainioja, todėl sumaišo alkio ir troškulio jausmą. Todėl pajutus alkį pirmiausia reikėtų išgerti stiklinę vandens, kad įsitikintumėte, kad tikrai esate alkani, o ne ištroškę.

Sulieknėti vandens pagalba iš tiesų įmanoma, jei tik laikysitės kelių paprastų patarimų:

 

  • Stiklinė vandens prieš maistą. Likus 20 minučių iki pusryčių, pietų ar vakarienės, išgerkite stiklinę vandens. Taip užtikrintai sumažinsite apetitą, taigi suvalgysite mažiau maisto.
  • Negerkite šalto vandens. Geriamas vanduo turėtų būti maždaug kambaro temperatūros. Manoma, kad organizmas, stengdamasis sušildyti vandenį, veltui eikvoja energiją, todėl mažiau jos skiria maisto suvirškinimui. Be to, šaltas vanduo iškreipia sotumo jausmą, todėl greito maisto restoranuose gėrimai dažniausiai patiekiami su ledukais, kad klientai jaustųsi alkanesni.
  • Ne kavos ir arbatos, o vandens. Net ir vidutinės klasės restoranuose ar kavinėse ant stalo įprastai turėtų būti grafinas vandens. Jei vandenį tenka pirkti, ką gi... Tai tikrai bus naudingiau, nei gerti kavą ar arbatą.
  • Stiklas vietoje plastiko. Jei pirksite vandenį parduotuvėje, geriau rinktis tą, kuris supilstytas į stiklinę tarą. Plastikinių butelių sudėtyje yra kenksmingų dalelių, kurios ypatingai veiklios tampa karščio metu.
  • Vandenį gerkite reguliariai. Nėra gerai, jei vandenį gersite tada, kai jau imate jausti troškulį. Troškulys rodo, kad organizmas jau neteko dalies skysčių, todėl gerti reikėtų reguliariai, kad troškulio niekuomet nejaustumėte.
  • Dieną pradėkite vandens stikline. Iš karto atsikėlus pirmas darbas kurį turėtumėte padaryti – tai išgerti vieną stiklinę vandens, kad organizmas atsigautų ir iš karto pradėtų dirbti. Tokiu būdu vėliau jam bus lengviau suvirškinti gaunamą maistą.

Komentarai (23)

Julija 2016-12-07 14:41
Sveiki, man svoris labiausiai auga nuo saldumynų, todėl geriu chromą(PharmaNord firmos man geriausias), kad galėčiau jų atsisakyti. O dėl vandens pritariu, jis labai padeda metant svorį.
H2O 2015-01-20 19:33
Visada rytą 2stikl vandens+citrinos sultelių, stengiuos prieš kiekvieną valgį išgert H2O, na, galiu pasakyt, kad svoris stabilus , aišku, norėtųsi, kad dar kokie 5kg nukristų.Svarbiausia, kad savijauta gerėja :)
akvile 2014-07-30 19:08
pavyko
luka 2014-06-25 16:30
taciau kiek rekomenduoja jo isgerti? kad butu veiksminga?
Simas 2014-05-05 19:07
1. Darau iškrovos dieną. Kitą dieną neskubu atsigriebt, o mėgaujuosi sumažėjusiu skrandžiu. Nepatikėsit, pusalkanis skrandis gali būti džiaugsmo šaltinis.
2. Rytais ir pavakare darausi salotų. Jau mėnesį. Maišau bet ką, improvizuoju. Keista bet palaipsniui jos tampa skanios, nors 40 metų apsiėjau išvis be daržovių.
3. Dancing with myself. Maždaug 40 min., kol neišmuša raudonis. Kartais pasmūgiuoju orą, įsivaizduoju, kad tai mano kilogramai. Pastebėjau, kad mano pilvas jau nebeišsikiša labiau nei krūtinė. O tai labai džiugina.
4. Vandens geriu saikingai, gal kokį 1l per dieną.
[email protected]
Emilija 2014-01-17 20:27
Na aš tikraj turiu 10kg viršsvorio labaij noriu turėti gražia figūra ir mautis aptemtas maikes nes aš nesu stambi kojos rankos viskas normaliai bet pilvas... turiu nesioti laisvas maikes ir man jau atsibodo tai.Per diena aš įprastai išgeriu 4,5l vandens kartais daugiau.Bet per kiek laiko aš suliekniesiu ir ar tai padės man turėti gražia figūra?
kristina 2013-11-14 22:22
Metciau rukit ir priaugau 15 kg kaip ju atcikratiti.jau 7men netukau
oksana 2013-10-24 17:49
Pritariu, vanduo yra ir sveika ir svoris krenta, o pries maista isgeriant stikline vandens, tikrai maziau suvalgoma. Taip kad man irgi taip padeda. Ir beje.. P.S. vos prabudus ryte ir išgėrus stikline vandens igauname zvalumo ir energijos visai dienai!
Valgiaraštis 2013-02-27 23:15
Sudarau asmeninį valgiaraštį, kaina 30lt.
Rašyti 861466205
saule 2013-02-11 16:18
taip tiesa jog gerdama vandeni numeti svorio pati ta isbandziau per du men buvau netekusi 12kg geriau kada norejau vandens lb gerai po to jauciausi ir energijos kupina buvau