Gydytojai sudarė šio sezono superproduktų sąrašą. Kas į jį patenka? Kaip visas šias rudens dovanas geriausia paruošti, kad jos duotų kuo daugiau naudos sveikatai?
Tai, ką esame linkę laikome kaprizu „iš gero gyvenimo“, iš tikrųjų gali būti rimtas įspėjimas apie sveikatos būklę. Dietologai išskiria apie tuziną populiarių produktų ir patiekalų, kurie, kai jų įsigeidžiame, gali įspėti apie svarbius mūsų organizmo pokyčius.
Garsėjantis savo grožiu, ramybe ir nepaliesta gamta penkis šimtmečius skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras (Juodupės sen.) yra tikras istorijos ir gamtos lobynas. Nuostabaus dvaro išpuoselėtoje teritorijoje įkurtas didžiausias Baltijos šalyse biodinaminiais pagrindais veikiantis ūkis. Ilzenberge auginama ir gaminama tik itin švari ir natūrali žemės ...
Suaugusieji ir patys ne visada ir ne visi teisingai maitinasi, o ryte į darbą išskuba nepusryčiavę. Nejučia jų pavyzdžiu seka ir vaikai. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad vaikams pusryčiai ypač svarbūs. Ne mažiau svarbu ir ką vaikas pusryčiams valgo.
Pasaulyje neslopsta vegetarinės ir veganinės mitybos populiarumas, o dėl siūlomų mėsiškų patiekalų alternatyvų taip maitintis tampa vis paprasčiau. Tačiau ką reikėtų žinoti atsisakant gyvūninės kilmės produktų, kad išliktume sveiki?
Dažnas mano, kad maisto papildų vartojimas neefektyvus, nebūtinas, o nauda – ne visada pagrįsta. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Rūta Armonienė siūlo klausyti savo organizmo ir medikamentus rinktis pagal kūno mums siunčiamus signalus.
Pasiūloje esant tokiai gausybei produktų, dažnas maisto papildus renkasi remdamasis draugų ar artimųjų rekomendacijomis, įsiminusia reklama.
Biuras ir kompiuteris – tai įprasta daugumos šiuolaikinių žmonių darbo aplinka. Net jei esate kūrybinės specialybės atstovas, greičiausiai vis tiek didžiąją dalį laiko praleidžiate prie kompiuterio. Dar daugiau, kompiuteris tapo pagrindiniu ne tik darbo, bet ir pramogų įrankiu, todėl dalis žmonių prie jo praleidžia kone ištisą dieną.
Kai pradedame laikytis kokios nors liekninamosios dietos, visada mintyse turime užsibrėžę ir kokį nors tikslinį svorį, kurį pasiekus visas mūsų gyvenimas turėtų kardinaliai pasikeisti. Tada kiekvieną mielą dieną lipame ant svarstyklių ir, užgniaužę kvapą, stebime besiblaškančią rodyklę su baime ir viltimi sužinoti, kiek kilogramų mus dar skiria ...
Beveik visų mitybos piramidžių pagrindą sudaro kokios nors kruopos... Bet ar visos jos tokios sveikos, kaip esame pratę manyti?
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.