Alergija tuopų pūkams: kaip išsigelbėti?

Alergija tuopų pūkams: kaip išsigelbėti?

Ašaros, paraudusios akys, nesibaigiantis čiaudulys, varvanti nosis – taip reaguoja tuopų pūkams alergiškų žmonių organizmas (o šio „gėrio“ dabar pilna visur). Kaip sau padėti?

Greitoji pagalba

Sumažinkite alergenų lygį. Čia gali padėti preparatai, parduodami be recepto. Perkant juos, reikėtų atminti, kad pirmosios kartos vaistai (jie pigesni) turi šalutinį poveikį (sukelia mieguistumą) ir slopina nervų sistemos veiklą. Antrosios ir trečiosios kartos preparatai toleruojami geriau ir veikia daug efektyviau. Paprastai vien tablečių neužtenka – į pagalbą taip pat pasitelkiami ir nosies purškalai bei akių lašai (tai priklauso nuo to, kuris organas nukenčia labiausiai). Svarbu atminti, kad šios priemonės alergijos iš tiesų negydo – jos viso labo nuslopina ligos simptomus.

Druskos terapija. Įsigykite druskos lempą – jos jonai valo orą.

Laikykitės specialios dietos. Kai kurie produktai gali sustiprinti alerginę reakciją, pavyzdžiui: pelėsinis sūris, rūkyti gaminiai, lašiša, kiaulienos išpjova, jautienos filė, vištienos krūtinėlė, soja, žemės riešutai, naminiai mėsos konservai, konservuotos uogos (pavyzdžiui, braškės ir serbentai). Kol visur pilna pūkų, šių produktų geriau nevartoti.

Pedantiška švara. Plaukite rankas kiekvieną kartą, kai tik grįžtate namo – taip nuo odos pašalinsite žiedadulkes. Dažniau keiskite rūbus, o skalbinius dėl tų pačių priežasčių stenkitės džiovinti ne lauke. Kas dieną namuose valykite dulkes drėgna šluoste, plaukite grindis. Darbo vietoje purkškite vandenį ir drėgna servetėle valykite stalą. Bent vieną kartą per savaitę apsilankykite saunoje arba pirtyje – tai padės pašalinti iš organizmo alergenus. Tačiau jeigu turite bėdų dėl spazminio bronchito arba bronchinės astmos, kelionės į sauną ir pirtį teks atsisakyti, kadangi šios procedūros metu įkvėptas drėgnas oras spazmuoja bronchus.

2 psl. »

Komentarai