Citrininiai kūno šveitikliai

Citrininiai kūno šveitikliai

Rankų darbo citrininis kūno šveitiklis – ne taip dažnai naudojama odos priežiūros priemonė. Pagrindinės priežastys yra šios: pirma – daugelis moterų tiesiog nežino, kuo naudingos citrinos, o antra – jos nėra girdėjusios, kaip šią priemonę pasigaminti namuose. Mes papasakosime ir viena, ir kita.

Kosmetinės savybės

Citrinos – puikus vitaminų ir mikroelementų šaltinis. Jose yra B grupės vitaminų, vitamino C ir E, cinko, vario, geležies, kalcio, kalio, fosforo, organinių rūgščių – ir tai toli gražu ne viskas.

Šviežios citrinos sultys sutraukia poras, balina odą, užkerta kelią spuogų atsiradimui, išlygina veido spalvą, šviesina strazdanas ir pigmentines dėmes, be to, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. Jeigu citrinas naudosite kompleksiškai su pieno produktais, oda ilgiau išliks jauna, užkirsite kelią raukšlių atsiradimui.

Naudojimo taisyklės

 

  • Šveitikliai ruošiami iš anksto, parenkant komponentus pagal savo odos tipą. Kaukė turi būti gerai išmaišoma iki vienalytės masės.
  • Iš pradžių odą reikia pagarinti duše arba vonioje, ir tik po to pradėti valyti odą švelniais masažuojamaisiais judesiais.
  • Kaukė laikoma ant odos 5–15 minučių (tai priklauso nuo odos tipo ir asmeninių pojūčių). Sausai odai paprastai reikia 5–8 minučių, riebiai ir mišriai – 8–12.
  • Priemonė nuplaunama šiltu vandeniu, odą būtina patepti drėkinamuoju kremu.
  • Jei oda riebi, procedūrą būtina atlikti ne dažniau kaip 1 kartą per savaitę, jei normali – 1 kartą per 10–14 dienų, jeigu sausa – 1 kartą per 2–3 savaites.


Receptai

Šveitiklis riebiai ir mišriai odai. 1 valgomąjį šaukštą medaus pakaitinkite karšto vandens vonelėje ir kruopščiai išmaišykite su 200 ml natūralaus neriebaus jogurto ir 0,5 citrinos sultimis. Įmaišykite 1 išplaktą kiaušinio baltymą.

Šveitiklis sausai ir normaliai odai. Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį tarkuotos citrinos žievelės su 1 šaukštu ryžių arba avižinių miltų. Įpilkite truputėlį vandens, kad masę būtų patogiau tepti. Jeigu oda nėra jautri, galima įmaišyti 0,5 arbatinio šaukštelio citrinos sulčių.

Angliškas šveitiklis. Sumaišykite 1 citrinos žievelę su 1 šaukštu natūralaus augalinio aliejaus ir įlašinkite 1–2 lašelius eterinio citrinų aliejaus.

Atsargumo priemonės

Šveitiklio negalima naudoti, jeigu oda pažeista, yra „šviežių“ žaizdelių ir įdrėskimų.

Būtina atsižvelgti į savo odos jautrumą – jeigu pajusite bent menkiausią alerginės reakcijos apraišką, priemonę būtina tuojau pat nuplauti ir daugiau nebenaudoti.

Komentarai