Kodėl po sekso geriau nueiti į tualetą?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Kodėl po sekso geriau nueiti į tualetą?

Po sekso jūs mėgaujatės intymia akimirka ir vienas kitu, tik staiga jūs atsistojate ir išeinate į tualetą. Galbūt pasijusite gadinanti šią akimirką ar pradėsite svarstyti, ką jis pagalvos. Jūs galite drovėtis eiti į tualetą po sekso dėl daugelio priežasčių, tačiau tai labai svarbu jūsų sveikatai. Kaip išspręsti šiuos asmeninius klausimus?

Laikui bėgant poros susiduria su klausimais ar problemomis dėl asmeninės higienos. Tapę artimesni, sužinote apie partnerio požiūrį į savo ir jūsų higienos įpročius. Norint išlaikyti sveikus santykius, svarbiausia būti atviriems ir kalbėtis netgi šiomis temomis.

 

Atleisk, brangusis, turiu nueiti į tualetą

Merginos žino, kad dėl savo kūno anatomijos (šlaplės atsivėrimo anga ir išeinamoji anga yra arti viena kitos) jos labiau linkusios sirgti šlapimo takų infekcijomis, todėl nuo jauno amžiaus reikia rūpintis savimi, norint išvengti tokių problemų. Kadangi vyrai rečiau susiduria su šia problema, jie gali apie tai nieko nežinoti – jų higienos įpročiai skiriasi nuo merginų. Infekcijų riziką didina ne tik naudojimasis tualetu ir ėjimas į paplūdimį, bet ir lytiniai santykiai.

Prieš sueitį rekomenduojama nusiprausti duše ar apsivalyti drėgna servetėle. Neturėtumėte pamiršti, kad nusiprausti bei nusišlapinti reikia ir po sekso. Priešingu atveju, lytinių santykių metu įslydusios ar ten jau buvusios bakterijos (dažniausiai escherichia coli bakterijos) be jokių kliūčių per šlaplę pateks į šlapimo pūslę ir pradės ten daugintis, sukeldamos šlapimo takų infekciją.

Šlapimo takų infekcija pasireiškia skausmu ar deginimu šlapinantis, kurį dar labiau apsunkina dažnas (maždaug kas 10 minučių) poreikis šlapintis ir negebėjimas pajausti, kad šlapimo pūslė yra visiškai tuščia.

Kiti simptomai – neskaidrus šlapimas, blogas jo kvapas ir jautrumas dubens srityje. Jei jaučiate šiuos negalavimus, rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju.

Daug lengviau užkirsti kelią šlapimo takų infekcijoms nei jas gydyti. Tinkama asmeninė higiena yra būtina, norint išvengti infekcijos, o apsilankymas tualete po sekso yra svarbi to dalis.

 

Bet kaipgi galiu apie tai kalbėti?

Santykių pradžioje tai nėra pačios maloniausios temos. Jūs dar ne per daug žinote apie savo partnerį ir kai kurios situacijos, be abejo, priverčia jus rausti, tačiau su laiku jos taps įprastos.

Palaikant sveikus santykius, partneriams patartina kalbėtis šiek tiek nepatogiomis ar asmeniškomis temomis. Svarbu, kad abu tokioje situacijoje jaustumėtės patogiai, todėl, jei įmanoma, pradėkite šią temą, kai leidžiate laiką kartu ir niekas netrukdo. Nesijauskite nejaukiai, nes daugeliu atvejų vyrai taip pat nori apie tai pasikalbėti, tik jiems sunkiau pradėti pokalbį. Jei jums taip pat nelengva, pasitelkite humorą, kad atslūgtų pradinė įtampa ir galėtumėte pereiti prie jus varžančių detalių.

Be to, galima ne tik kalbėtis, bet ir kai kuriuos dalykus atlikti kartu (pavyzdžiui, kartu praustis po dušu ar pirkti higienos priemones). Taip galite vienas kitam parodyti, kas jums yra ideali švara (pavyzdžiui, geras kvapas), ir tai gali padėti išvengti kitų nepatogumų.

Atminkite, kad higiena nėra vien tik asmeninis pasirinkimas. Nenusiprausus padidėja ne tik bakterinių, bet ir grybelinių infekcijų tikimybė. Išvengus šlapimo takų infekcijų, galite susirgti makšties grybelinėmis infekcijomis. Žinoma, taip nebūtinai atsitiks, o higienos nesilaikymas nėra pagrindinė grybelio atsiradimo priežastis, tačiau nepašalinti skysčiai, sekso metu atsirandantys makštyje ar aplink ją, tikrai padidins šią riziką.

Todėl atvirai kalbėtis – labai svarbu. O iškilus bet kokiai problemai, nebloga mintis – pas gydytoją apsilankyti kartu. Tai ne tik užtikrins tinkamą gydymą jums abiems, bet ir padidins tarpusavio pasitikėjimą.

 

(Šaltinis: „WEBBeteg, M.J.“, specialistai: pediatrė Judit Lesznyák, klinikinė psichologė Áfra Viktória Máté)

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas