Kuo pavojingas miegas šlapia galva?

Kuo pavojingas miegas šlapia galva?

Ne viskas, kuo mus gąsdino vaikystėje, užaugus pasitvirtino, nors kai kurie įspėjimai vis dėlto buvo ne be pagrindo.
 
Pavyzdžiui, eiti miegoti ką tik ištrinktais plaukais iš tiesų pavojinga. Suprantama, tvirtinimas, kad neišsidžiovinę plaukų būtinai iškart pasigausime ūmią viršutinių kvėpavimo takų infekciją, yra gerokai perdėtas. Tačiau esama kitų rimtų priežasčių nedėti šlapios galvos ant pagalvės.
 
Astma ir alergija
 
Įprotis gultis šlapia galva pirmiausia pavojingas tuo, kad jo pasekmes pasijunta ne visada iš karto. Tikėtina, kad dėl tos pačios priežasties visi įspėjimai apie pavojus dažnai ignoruojami. O tuo metu vyksta štai kas…
 
Dalis drėgmės iš plaukų susigeria į pagalvę ir patenka į kamšalą. Plaukai išdžiūsta greitai, tačiau vanduo, prasiskverbęs į sinteponą arba dar blogiau – plunksnas ir pūkus, – užsilieka ilgam. Jeigu plaukus plaunate kiekvieną vakarą, giliausi pagalvės sluoksniai niekada nespėja visiškai išdžiūti, ir tokioje drėgnoje šiltoje terpėje ima aktyviai daugintis grybeliai bei bakterijos. Nepraeis nė poros mėnesių, ir pradėsite kvėpuoti grybų sporomis. O jūsų kosulys ir sloga lapkritį bus liepą plautos galvos pasekmė. Nepakeitus pagalvės, tokiomis aplinkybėmis net bronchų astma gali išsivystyti.
 
Pleiskanos ir plaukų slinkimas
 
Kai kas gal prisimena, kad dar 9-ajame dešimtmetyje, nekalbant apie ankstesnius laikus, pleiskanos buvo visiškai normalus reiškinys. O tada jos dingo.
 
Mūsų dienomis pleiskanojantis skalpas jau, galima sakyti, išskirtinis reiškinys ir priežastis sunerimti.
 
Tradiciškai pergalė prieš pleiskanas priskiriama specialiems šampūnams. Tačiau žinovai mano, jog daug svarbesnis yra… plaukų džiovintuvas.

2 psl. »

Komentarai