Statistika rodo, kad problemų dėl pleiskanų turi maždaug 20 % žmonių. Jeigu jos vargina ir jus, siūlome išbandyti šiuos laiko patikrintus receptus!
Dilgėlių nuoviras. 150 g dilgėlių lapų užpilkite 0,5 litro vandens, virkite apie 40 minučių. Į atvėsintą ir perkoštą nuovirą būtina pridėti 2 šaukštus acto. Mišinį į plaukus įtrinkite kiekvieną dieną, masažuodami galvos odą pirštų galiukais.
Obuolių actas. Naudojant jį pleiskanų galima atsikratyti per 2–3 savaites. Kempine įtrinkite truputį obuolių acto į galvos odą. Palaukite 20 minučių ir išplaukite šiltu vandeniu. Tokią procedūrą rekomenduojama daryti 1–2 kartus per savaitę.
Citrinos sultys. Įtrinkite jomis galvos odą, palaikykite apie 20 minučių ir išskalaukite. Po pirmosios procedūros gali atsirasti nemalonių pojūčių, pavyzdžiui, perštėjimas, tačiau akivaizdų pagerėjimą pajusite jau po savaitės. Vis dėlto sultys netinka, jeigu esate alergiški citrusiniams vaisiams.
Dilgėlių nuoviras su actu plaukų skalavimui. 5 šaukštus džiovintų dilgėlių suberkite į 250 ml vandens. Virkite ant silpnos ugnies 30 minučių, nukoškite, įmaišykite 1 šaukštelį acto ir skalaukite šiuo mišiniu plaukus po galvos plovimo.
Alyvuogių aliejaus kaukė. Karšto vandens vonelėje pakaitinkite 4 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus (bet neužvirinkite). Kai aliejus pašils iki jums malonios temperatūros, įmaišykite pusės citrinos sultis. Nieko nelaukdami masažuojamaisiais judesiais įtrinkite į galvos odą. Po 10 minučių išplaukite įprastu būdu.
Profilaktikai rekomenduojama kasdien išgerti po vieną valgomąjį šaukštą linų sėmenų aliejaus. Vartoti reikėtų likus pusvalandžiui iki valgio. Linų aliejus labai turtingas įvairių mūsų organizmui būtinų vitaminų, padeda pagerinti plaukų būklę.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai