5 dalykai, padėsiantys apsaugoti jūsų plaukus šaltuoju metų laiku

5 dalykai, padėsiantys apsaugoti jūsų plaukus šaltuoju metų laiku
@ Shutterstock

Atšiaurus oras ir vėjas dažnai išsiurbia visą drėgmę iš plaukų, padaro juos trapius ir lengvai pažeidžiamus. Plaukai tampa nepaklusnūs ir lengviau įsielektrina. Šių problemų galima lengvai išvengti, jei tinkamai rūpinsitės savo plaukais. Štai keli patarimai, kurie puikiai papildytų kasdieninę grožio rutiną.

Neišeikite iš namų šlapia galva

Visuomet prieš išeinant iš namų reikėtų įsitikinti, kad plaukai yra visiškai sausi – ir ne tik dėl to, kad priešingu atveju rizikuojama sušalti. Šalto oro paveikti drėgni plaukai pasidarys pažeidžiamesni, išsausės. Plaukų išorinis paviršius yra atviras ir dėl to plaukai yra linkę būti nepaklusnūs, jie įsielektrina.

Kova su įsielektrinusiais plaukais

Šaltuoju metų laiku dažna problema – įsielektrinę plaukai, kurie prilimpa prie žandų, draikosi aplink ir gadina kiekvieną nuotrauką. Norint to išvengti, vienas iš plačiausiai paplitusių būdų yra padengti plaukus plaukų laku prieš šukuojant. Pirmiausia reikėtų papurkšti plaukų šepetį plaukų laku, o tada su juo perbraukti per plaukus. Taip pat rekomenduojama nenaudoti plastikinio plaukų šepečio, kurio naudojimas tik dar labiau įelektrina plaukus, geriau rinktis metalinį šepetį bei šukas.

Išmėginkite plaukų serumą

Dažnai bandoma suvaldyti plaukus vien tik plaukų džiovintuvu ir plaukų tiesinimo žnyplėmis. Tačiau, jeigu išdžiovinus plaukus dar naudojamos ir plaukų tiesinimo žnyplės, plaukų sruogos lieka šiurkščios. Probleminėms vietoms rekomenduojama naudoti glotninamąjį kremą arba serumą.

Venkite karšto vandens

Šaltuoju metų laiku dėl oro sąlygų plauti plaukus tenka dažniau, todėl greičiau blunka jų spalva. Reikėtų vengti karšto vandens, nes tai išsausina plaukus. Plaukite juos drungnu vandeniu ir perplaukite šaltu – tai sutvirtins išorinį plauko sluoksnį.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas