Natūralios priemonės, kurios padės apsisaugoti nuo erkių

Natūralios priemonės, kurios padės apsisaugoti nuo erkių

Nors erkės ir maži padarėliai, tačiau neabejotinai pavojingi. Atšilus orams ir vis dažniau traukiant pasivaikščioti į mišką, vertėtų nepamiršti pasirūpinti savimi ir naudoti erkes atbaidančias priemones. Šį kartą atrinkome keletą efektyviausių natūralių priemonių, kurios gali padėti išvengti šių pavojingų vabalėlių įsisiurbimo.

 

Eteriniai aliejai

 

Eteriniai aliejai ne tik maloniai kvepia, tačiau gali būti ir puiki priemonė erkėms atbaidyti. Erkės ypatingai nekenčia citrinų, apelsinų, cinamono, levandų, pipirmėčių ir pelargonijų kvapo.

 

Bet kurį iš šių eterinių aliejų galima naudoti purškiklyje pasigaminus mišinį su vandeniu ar hidrolatu arba tiesiog įmaišyti kvapnaus aliejaus į bazinį migdolų aliejų ir gautą mišinį įtrinus į odą kojų ir rankų zonose.

 

Valgykite česnakus

 

 Ne paslaptis, kad česnakai yra labai naudingi sveikatai, jie stiprina imunitetą ir netgi veikia kaip antibakterinė priemonė. Pasirodo, reguliarus česnako arba česnako kapsulių vartojimas ne tik stiprina kūną, bet ir sumažina erkių įsisiurbimo riziką. Dėl česnako organizmas išskiria kvapą, kurio erkės negali pakęsti.

 

Obuolių actas

 

Obuolių actas turi daugybę puikių savybių ir yra plačiai naudojamas buityje. Ši nuostabi, natūrali priemonė taip pat padeda atbaidyti erkes.

 

Šiuo tirpalu galima apipurkšti drabužius ir odą, ar net vejos baldus: 2 puodelius vandens sumaišykite su 4 valgomaisiais šaukštais obuolių acto ir 2 valgomaisiais šaukštai ekologiško nimbmedžių aliejaus.

 

Kedrų aliejus

 

Kedrų aliejus yra netoksiška, natūrali erkes ir vabzdžius atbaidanti priemonė. Jį galima purkšti tiesiai ant drabužių ir odos. Kedrų aliejų taip pat saugu naudoti ir naminiams gyvūnams. Šis ypatingas aliejus ne tik atbaido erkes ir kitus erzinančius vabzdžius, bet ir juos naikina.

 

Reguliariai pjaukite žolę

 

Erkes traukia vietovės, kuriose auga aukšta žolė, yra drėgna ir vyrauja pavėsis, tad jei norite savo sklype išvengti erkių plitimo, stenkitės reguliariai pjauti žolę, nukirpti krūmus ir surinkti nukritusius lapus.

 

Ką daryti jei erkė vis dėlto įsisiurbė?

 

Visų pirma svarbu suprasti, kad ne visos erkės yra užsikrėtusios, o ir tos ne visada spėja perduoti ligų sukėlėjus, tad pastebėjus įsisiurbusią erkę, reikia kuo skubiau ją ištraukti.

 

Traukdami pincetu erkės nesukiokite į visas puses, o traukite staigiu judesiu. Erkės straubliukas turi mažų kabliukų, kurių pagalba įsitvirtina odoje, todėl pašalinus erkę, jis gali likti odoje.

 

Po erkės įkandimo derėtų stebėti pažeistą odos lopinėlį, o atsiradus paraudimui kreiptis į specialistus.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas