Pamirškite pilvo pūtimą: jums padės šios 7 priemonės

Pamirškite pilvo pūtimą: jums padės šios 7 priemonės

Su pilvo pūtimo sukeliamais sunkumais susiduriame beveik kasdien. Nors daugumai kalbėti apie žarnyno problemas nėra malonu, tačiau į jas ranka numoti nederėtų. Šį kartą dalinamės 7 būdais, kurie padės atsikratyti dujų kaupimo žarnyne ir pasijusti geriau.

 

Kokie įpročiai didina pilvo pūtimo tikimybę?

 

Jeigu valgydami kalbate, valgote liūdni, rūkote arba kramtote tabaką, naudojatės šiaudeliais ar sportinėmis gertuvėmis, apsunkinate skrandį, giliai atsidūstate, geriate labai šaltus ar karštus gėrimus, kramtote gumą ar tąsius saldainius ar ilgai vartojate peršalimą palengvinančius vaistus, visa tai gali prisidėti prie pilvo pūtimo.

 

Prie pilvo pūtimo prisideda gazuoti gėrimai, aštrus, skrudintas ar riebus maistas, brokoliai, kopūstai, svogūnai, pupos, obuolių arba slyvų sultys, džiovinti vaisiai bei bet kokie becukriai ir mažą angliavandenių kiekį turintys užkandžiai, kuriuose yra sorbitolio, manitolio ar maltitolio.

 

Kaip išvengti pilvo pūtimo?

 

Teigiama, kad pilvo pūtimo problemas galima išspręsti vos per savaitę, rašoma mirror.co.uk. Mitybos specialistė Natalie Lamb dalinasi planu, kuris padės susitvarkyti su diskomfortą keliančiomis bėdomis. Anot jos, padės štai šie žingsniai:

 

1. Pradėkite vartoti probiotikus ir gerąsias bakterijas bei jų turintį maistą.

2. Prieš valgį išgerkite obuolių sidro acto, kuris padės palaikyti tinkamą virškinimo funkciją.

3. Sumažinkite paprasto cukraus ir rafinuotų angliavandenių kiekį.

4. Valgykite daugiau skaidulų turinčio maisto.

5. Valgykite daugiau sriubų bei troškinių.

6. Norėdami vartoti ankštines daržoves, palikite jas gerai išmirkti per naktį. Tai palengvins virškinimo procesą ir nekels pilvo pūtimo.

7. Stenkitės kuo labiau atsipalaiduoti, nestresuoti, nes stresas sumažina naudingų bakterijų kiekį žarnyne.

Komentarai (2)

ramūnas 2023-05-08 17:49
pakanka maitintis skaniu, sočiu ir sveiku SIMBIOTINIU maistu - t y augalinės kilmės maistu su rūgimą atliekančiu naudingųjų mikroorganizmų koncentratu (sutrumpintai -NAMIKO) - ir pūtimo neliks
Virgina Kontvainiene 2022-11-25 20:11
Man pucia pilva ka vartoti ir numesti svorio