Produktai, padedantys pagerinti nuotaiką

Produktai, padedantys pagerinti nuotaiką

Serotoninas – tai cheminė medžiaga, veikianti smegenis ir mūsų nuotaiką. Normalus jo balansas padeda mums išlikti ramiems, stimuliuoja psichinį aktyvumą, didina atsparumą stresui ir patiriamą malonumą. Šį kartą pateiksime dešimties produktų, kurie pakels serotonino lygį ir pagerins jūsų nuotaiką, sąrašą.

Iš esmės serotoninas yra neuromediatorius – kitaip tariant, cheminė medžiaga, kuri dalyvauja signalų perdavime iš vienos smegenų srities į kitą. Iš maždaug 40 milijonų smegenų ląstelių didžioji jų dauguma yra tiesiogiai arba netiesiogiai veikiamos serotonino. Prie jų priskiriamos ląstelės, atsakingos už nuotaiką, seksualinį potraukį ir seksualinę funkciją, miegą, apetitą, gebėjimą mokytis, įsiminti, kūno temperatūros reguliaciją ir pan. Tyrėjų teigimu, žemas serotonino lygis ir tai, kad jis nepasiekia ląstelių receptorių, sutrikdo psichinę sveikatą, gali sukelti depresiją ir nerimą. Daugelio antidepresantų veikimo principas paremtas tuo, kad būtų gerinamas serotonino įsisavinimas.

Mūsų racionas taip pat gali padėti pakelti serotonino lygį. Triptofanas (aminorūgštis) yra tarytum statybinė medžiaga, kurią organizmas naudoja serotonino gamybai. Daug triptofano turi pieno produktai, riešutai, mėsa, paukštiena. Kad palaikytumėte cheminių medžiagų balansą smegenyse, rekomenduojama įtraukti į savo racioną triptofano ir kitų gerai nuotaikai būtinų maistinių medžiagų.

Riešutai ir sėklos. Tyrėjai iš Barselonos universiteto pastebėjo, kad žmonių, vartojančių migdolus, graikinius ir brazilinius riešutus, seratonino metabolitų (t. y. tarpinių medžiagų apykaitos produktų) lygis yra aukštesnis. Vos 30 g tokio mišinio per dieną padeda kovoti su nutukimu ir mažina kraujospūdį bei cukraus lygį kraujyje.

2 psl. »

Komentarai