Raudoni skruostai gali reikšti rimtą ligą

Raudoni skruostai gali reikšti rimtą ligą

Nedingstantis veido raudonis, išsiplėtusių kapiliarų tinklas, bėrimai ir pūlinukai – visa tai vienos nemaloniausių odos ligų ženklai. Rožinė – lėtinė uždegiminė odos liga, kurios pirmuosius simptomus nesunku supainioti su akne ar paprastu odos jautrumu.
 
Su šia odos liga tenka gyventi ir 36 metų vilnietei Irmai. Prieš penkerius metus jos veidą vis dažniau pradėjo „puošti“ raudonis. Ilgainiui veido odos pakitimai pradėjo gerokai varginti – atsirado pūslelės, pūlinukai, oda išsausėjo, ją nuolat niežėjo, tempė.
 
„Rožinę gydyti nebuvo lengva, nuo jos nėra vienos stebuklingos tabletės. Pirmuosius metus galvojau, kad nuolat paraustu nuo streso ar pervargimo. Eksperimentavau su įvairiais kremais, paraudimus ir spuogelius mėginau slėpti po storu dekoratyvinės kosmetikos sluoksniu. Tik po kurio laiko sužinojau, kad sergu rožine. Teko pamiršti aštrų maistą, soliariumą, pakeisti naudojamą kosmetiką į dermatologinę, kurį laiką vartoti antibiotikus“, – pasakoja Irma.
 
Sveikatos specialistai pastebi, kad lietuviai odos ligas dažniau linkę ignoruoti nei gydyti. Atlikto nacionalinio odos priežiūros įpročių tyrimo duomenimis, beveik 15 proc. Lietuvos gyventojų serga įvairiomis odos ligomis. Nemaža dalis lietuvių nėra linkę odos priežiūrai skirti pakankamo dėmesio – net 86 proc. vyrų veidą prausia tik vandeniu ir muilu, beveik trečdalis odos ligomis sergančių moterių nenaudoja jautriai odai būtinų priežiūros priemonių.
 
Pirmasis ženklas – nedingstantis raudonis
 
Rožine susirgti gali bet kuris žmogus, tačiau dažniau ji pasireiškia 30–50 metų amžiaus gyventojams bei šviesesnio gymio žmonėms. Manoma, kad šia liga sirgti gali 5–10 proc. gyventojų. BENU Sveikos odos instituto ekspertė gydytoja dermatologė Nadežda Jarušina pastebi, jog rožine moterys serga tris kartus dažniau nei vyrai, tačiau jiems pasireiškia sunkesnės ligos formos.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas