TOP6 dažniausi vėžio simptomai: pasitikrinkite

TOP6 dažniausi vėžio simptomai: pasitikrinkite

Medikai pastebi, kad vis daugiau pacientų susiduria su stemplės, skrandžio, žarnyno, kasos ar kepenų vėžiu. Vis dėlto, net ir pajutus virškinamojo trakto sutrikimus pacientai neskuba kreiptis į gydytojus. Atrinkome 6 dažniausius simptomus, kuriuos pajutus vertėtų kuo skubiau apsilankyti pas specialistą.

 

Gerklėje atsirado guzelis

 

Jeigu rydami maistą pajuntate neįprastą spaudimą, skausmą, nuolat krenkščiate ir kosite – nedelskite. Pasirodo, kad šiuos nemalonius simptomus gali sukelti stemplės susiaurėjimas arba atsiradęs guzelis, kurį sukelia stemplės vėžys.

 

Gadinate orą

 

Dujų kaupimasis organizme ir jų šalinimas yra normalus dalykas. Ar žinojote, jog per dieną vienas žmogus į aplinką išleidžia maždaug 2 litrus dujų? Visa tai – sveiko kūno požymis, nebent gadinant orą jūs patiriate ir kitus nemalonius simptomus.

 

„Sunerimti reikėtų tada, kai kartu su dujų šalinimu pilvo srityje jaučiate nepatogumo jausmą, pasikeitė žarnyno veikla arba netikėtai ėmė kristi svoris“, – teigia JAV dirbantis gastroenterologas Johnas E. Burneys.

 

Padidėjo pilvo apimtis

 

Jei segant kelnių užtrauktuką reikia įdėti daugiau pastangų, nei prieš kelias dienas, galbūt dėl to kalti ne ant pilvo susikaupę riebaliukai, o susikaupusios dujos.

 

Taip nutikti gali persivalgius arba prarijus per daug oro. Vis dėlto, jei jūsų pilvas išsipučia dėl neaiškios priežasties, o kartu su išsipūtimu patiriate ir kitus anksčiau aprašytus simptomus, jūsų išmatose pasirodė kraujo, vertėtų nedelsti pasirodyti gydytojui.

 

Numetėte daug svorio

 

Nepaaiškinamas svorio kritimas gali būti daugelio sveikatos problemų priežastimi, taip pat ir sutrikusios skrandžio veiklos. Labai dažnai į gastroenterologus kreipiasi dėl neaiškių priežasčių svorio netekę pacientai.

 

„Pirmiausia reikėtų ištirti ar pacientas neserga gaubtinės žarnos, kasos ar skrandžio vėžiu“, –  įspėja Johnas E. Burney.

 

Svoris kristi gali ir dėl celiakijos arba Krono ligų, kurios neleidžia organizmui tinkamai pasisavinti gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų.

 

Pasikeitė išmatų spalva

 

Jei unitaze pastebite, kad išmatos tapo šiek tiek raudonos arba juodos spalvos, šio požymio reikėtų neignoruoti.

 

Kraujuojanti tiesioji žarna nėra sveiko žmogaus požymis. Gali būti, jog jums – hemorojus, tačiau tai diagnozuoti turėtų tik medicinos profesionalas.

 

Sutriko geležies pasisavinimas

 

Geležis raudonosioms kraujo ląstelėms padeda išnešioti deguonį į gyvybiškai svarbius audinius. Kai trūksta geležies, greičiau pavargstate, ima skaudėti galvą, oda įgauna geltoną atspalvį, lūžinėja nagai, slenka plaukai ir kankina kiti nemalonūs simptomai.

 

Netinkamas geležies pasisavinimas ir mažakraujystė gali atsirasti dėl sumažėjusio kraujo kiekio virškinamajame trakte. Tam trukdo pačios įvairiausios ligos – gaubtinės žarnos ir skrandžio vėžys, opos, žarnyno uždegimas ir kt.

Komentarai