Užklupo menopauzė? Pats laikas atgaivinti seksualinį gyvenimą

Užklupo menopauzė? Pats laikas atgaivinti seksualinį gyvenimą

Daugelis žmonių mano, kad menopauzė reiškia retus lytinius santykius ir sumažėjusį malonumą, tačiau gali būti visai priešingai. Menopauzė gali tapti tikra dovana poroms, kurios svajoja apie seksualinio gyvenimo atgaivinimą ar paįvairinimą.

 

Nebereikia jaudintis dėl nepageidaujamo nėštumo

 

Moteriai nesulaukus menstruacijų 12 mėnesių iš eilės, laikoma, kad pasiektas menopauzinis laikotarpis, kurio metu nevyksta ovuliacija ir pastoti tampa neįmanoma. Taigi, nebereikia jaudintis dėl nepageidaujamo nėštumo, kontraceptinių priemonių ir panašiai. Lytiniai santykiai telieka būdas pajusti emocinį, fizinį ir dvasinį ryšį su savo parteriu.

 

Žinoma, jeigu lytiniai santykiai palaikomi su daugybe skirtingų partnerių, svarbu nepamiršti naudoti apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų, paprastai tai yra barjerinė kontracepcija, pavyzdžiui prezervatyvai.

 

Daugiau jokių menstruacijų

 

Menstruacinis ciklas gali apsunkinti gyvenimą ir riboti moters galimybes. Nebepatiriant menstruacijų ir kilus norui pasimylėti, nebėra nieko, kas galėtų Jus sustabdyti – esate pasiruošusi visada, kai tik atsiranda noras suartėti su antrąja puse.

 

Kontraceptinių piliulių nutraukimas

 

Ne paslaptis, kad vienas iš šalutinių kontraceptinių tablečių poveikių – sumažėjęs libido. Prasidėjus menopauzei ir atsisakius kontraceptinių tablečių, noras mylėtis gali sugrįžti kaip niekada anksčiau. Taip pat, nebereikia rūpintis tablečių įsigijimu ir reguliariu vartojimu, kyla mažiau rūpesčių pamiršus pavartoti vaistų, galite laisviau mėgautis gyvenimu.

 

 „Tuščias lizdas“

 

Dažniausiai pasiekus menopauzės amžių, poros auginami vaikai būna suaugę ir išsikraustę į savus namus. Pora pagaliau gali atsipalaiduoti ir nebereikia jaudintis dėl lovos girgždėjimo, keliamų garsų ar taikytis prie vaikų dienotvarkės.

 

Taip pat, namuose gyvenant dviese, lytiniais santykiais galima mėgautis bet kuriame kambaryje ar saulės atokaitoje. Norintiems paįvairinti seksualinį gyvenimą, vertėtų išbandyti „nuogus penktadienius“ ar pusdienius, kuomet abu partneriai laiką namuose leidžiate be drabužių.

 

Pažįstate savo kūną         

 

Sulaukę brandaus amžiaus tampame labiau savimi pasitikintys, geriau save pažįstame, žinome ko norime ir kaip pasiekti savo tikslus. Šie įgūdžiai praverčia ir miegamajame – vyresnio amžiaus pora jaučiasi laisviau, žino ko tikisi vienas iš kito ir kaip pasiekti didžiausią malonumą.

Komentarai