Skirtingais gyvenimo tarpsniais kiekvienas patiria būseną – stiprų susijaudinimą, kylantį dėl nepasitenkinimo įvairiomis situacijomis ar pačiu savimi. Stresas – šiuolaikinio gyvenimo palydovas. Norint suvaldyti stresą ar jo išvengti, būtina suprasti darbingo, aktyvaus žmogaus aplinką, taip pat priežastis, lemiančias nervinę įtampą.
Prabudusi gamta džiugina ne visus. Pavyzdžiui, moksleiviai ir jų tėvai pergyvena dėl testų ir egzaminų rezultatų, o vienišus žmones pavasarį labiau slegia vienatvė ir liūdnos mintys. Kiekvienas gali įvardinti savas priežastis dėl ko tam tikri gyvenimo etapai yra emociškai sudėtingesni. Deja, stresas ir įtampa neigiamai veikia ir fizinę sveikatą.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių nusižudo žmogus. Pagrindinės savižudybės priežastys – depresija, artimo žmogaus netektis ir aplinkinių patyčios.
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai. Skaičiuojama, kad nuo 5 iki 25 proc. gimdžiusių moterų gali sirgti šia depresijos forma. Remiantis pasauline statistika, Lietuvoje per...
Egzaminai visuomet kelia nerimą, o dažnai – ir didelį stresą bei nemalonias to pasekmes. Stresas, jei jo nėra per daug, gali padėti tikslingai ir greitai reaguoti, spręsti problemas, įveikti sunkumus, kartais net greičiau įsisavinti informaciją. Visgi, jei streso per daug, jis kaip tik kliudo, sukelia nemalonius pojūčius, skausmus, abejones savo...
Nors žiema traukiasi nenoriai, tikrasis pavasaris – jau ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.
Jeigu jums nepasisekė ir tenka bendrauti su nemaloniu pašnekovu, galima sukąsti dantis ir kentėti, o galima gražiai nutraukti pokalbį ir toliau užsiimti savais reikalais. Šį kartą pakalbėsime, kaip išsisukti iš nemalonių situacijų taip, kad neįgytumėte naujų priešų.
Jūs turite gerai apmokamą darbą, butą miesto centre, mylintį sutuoktinį, tačiau niekas neteikia jums malonumo, visą laiką esate blogos nuotaikos. Kodėl?
Daugelis skundžiasi, kad vyresni giminaičiai tapo tiesiog nepakenčiami: nuolat burba, įsižeidžia dėl pačių absurdiškiausių priežasčių, juos viskas erzina ir dirgina. Kodėl jie taip elgiasi ir ką daryti jų artimiesiems?
Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja šventinio laikotarpio be kalėdinių giesmių ir dainų, tačiau jei šie kūriniai skamba nuolat, jie ne tik nepadeda atsipalaiduoti, bet netgi atvirkščiai: tampa streso priežastimi ir gali pakenkti psichikai.
Kiekvienas žmogus turi savų rūpesčių ir problemų, kurias stengiasi išspręsti iki metų pabaigos, kad skolų ir blogos nuotaikos našta nekliudytų atversti naują gyvenimo lapą. Ko būtina suspėti atsikratyti?
Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sv...
Kas dedasi jūsų pasąmonėje? Siūlome pasitikrinti!
Noras pasilaikyti namuose vieną kitą nenaudojamą daiktą gali atrodyti visai nekaltas (o „gal prireiks“?), be tam tikromis aplinkybėmis jis virsta į nekontroliuojamą kaupimo maniją, sako psichologas Robertas Petruškevičius.
Pavydas – ne itin malonus jausmas, kurį lydi dirglumas, savo vertės jausmo praradimas, nuoskaudos ir kitos negatyvios emocijos. Ką daryti?
Informacijos gausa, beprotiškas gyvenimo tempas, nuolat aplinkos keliami lūkesčiai būti geriausiam iš visų – visa tai priverčia mus „greitinti apsukas“, per viską slysti paviršiumi, prisitaikant prie aplinkybių ir taip pametant savo tikrąjį „aš“. Gyvendami nesuvokdami savęs ir vadovaudamiesi aplinkos įdiegtu gyvenimo modeliu, galų gale tampame n...
Šiuolaikiniame pasaulyje sunku išlaikyti dėmesį ir viską suspėti, tačiau kai stresas įvaro jus į kampą ir tampa sunku susidoroti net ir su paprastomis užduotimis, tai ženklas, kad jums būtina atsipalaiduoti. Vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti – tiesiog spalvinti. Ir nereikia manyti, kad spalvinimas tinka tik vaikams – pasaulyje sparčiai p...
Pažvelkite į šį paveikslėlį ir nesusimąstydami atsakykite: kam iš šių veikėjų pagelbėtumėte pirmiausiai?
Didžiausios vyresniosios kartos problemos – maža pensija, silpna sveikata ir... žudantis vienatvės jausmas. Pastarasis pažįstamas 30% žmonių, sulaukusių 50-60 metų. Tarp tų, kurie perkopė 70-ies metų slenkstį, nereikalingi jaučiasi 80%. Kodėl?
Emocinę krizę patyrusiems, bandžiusiems pasitraukti iš gyvenimo žmonėms ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose pradėta teikti emocinė pagalba. Tai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokama nauja paslauga – paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas. Ją teikia gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichi...
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..