Interviu su individualiosios psichologijos analitiku, seksologu Viktoru Šapurovu.
Kasmet Lietuvoje prostatos vėžys diagnozuojamas 3000-iams vyrų. Kas trečias iš jų šią diagnozę išgirsta tik tada, kai prostatos vėžys būna pažengęs ir gydymas tampa labai komplikuotas. Nuo šio onkologinio susirgimo kiekvienais metais miršta 500-600 Lietuvos vyrų.
Valgydami dažniausiai net nesusimąstome, kokią naudą skirtingi produktai duoda mūsų organizmams. Šį kartą visą dėmesį skiriame vyrams. Štai 6 produktai, kurie padės išlaikyti gerą sveikatą.
Vyrų sveikata neapsiriboja vien tik erekcijos buvimu, o jos dingimas dar nereiškia, kad stipriosios lyties atstovas yra „nesveikas“. Vis dėlto tiems, kurie nenori tapti „impotentais“, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos patarimus.
Nemalonu, tačiau pasitaiko, kad jūsų „ištikimas draugas“ ima ir suserga. Jus kankina niežulys, o ant odos paviršiaus iškyla nedidelės pūslelės. Stengdamasis atsiminti, iš kur tai galėjo atsirasti, staiga jūs pripažįstate, kad prieš 5 dienas užsiiminėjote nesaugiais lytiniais santykiais su savo svajonių mergina.
Ar kada susimąstote, kodėl vyrai gyvena 12–15 metų trumpiau, negu moterys? Kodėl jauniems žmonėms, nesulaukusiems nė 35, jau nustatomas nevaisingumas? Kodėl staiga stiprus vyro organizmas nustoja funkcionuoti? Priežasčių gali būti devynios galybės. Štai kelios iš jų.
Dažnai visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad vyrų seksualinė energija gerokai stipresnė nei moterų. Juk joms, moterims, nuolatos skauda galvą, o štai jie, vyrai, nuolatos trokšta aistringų linksmybių. Iš tiesų taip nėra.
Vyrų mityba apipinta mitais... Kokie turėtų būti jų pusryčiai? Kaip pamaitinti savo antrąją pusę, kad būtų ir skanu, ir naudinga?
Vargu ar vaikų neturinčią šeimą galima pavadinti išties laiminga... Nors jų susilaukti svajoja daugelis, toli gražu ne visos poros gali tikėtis šeimos pagausėjimo.
Prostatitas – tai prostatos liaukų uždegimas, kurio pagrindinė priežastis – infekcija. Uždegiminis procesas gali praeiti be jokių infekcijos požymių ir tik 5-10% prostatitą sukelia bakterinės infekcijos.
Plinkanti galva ne vienam tampa tikru kompleksu, taigi nieko nuostabaus, kad kai kurie vis labiau šviečiančią plikę bando pridengti ant šono šukuodami ilgesnes plaukų sruogas (geriausiu pavyzdžiu galėtų būti milijardierius Donaldas Trumpas).
„MediCa klinikos“ šeimos gydytoja Vilma Gavelienė teigia, kad dėl prostatito dažniausiai kreipiasi 35-60 amžiaus vyrai. Nacionalinio sveikatos instituto duomenimis, net 25 proc. jaunų ir vidutinio amžiaus vyrų taip pat turi šią problemą.
Labiausiai paplitusi vyrų urologinė liga – prostatitas. Negydoma tiek ūminė, tiek lėtinė jos forma gali baigtis labai rimtomis komplikacijomis – pielonefritu, cistitu, prostatos adenoma, impotencija ir nevaisingumu.
Žemas testosterono lygis yra susijęs su padidėjusia vyrų diabeto rizika, teigia Edinburgo universiteto mokslininkai. Šis hormonas veikia riebalines ląsteles per androgeninius receptorius, aktyvuodmamas genus, susijusius su nutukimu ir diabetu. Bėgant metams, vyrų kraujyje testosterono lygis krinta, o kartu su nutukimu tai didina diabeto vystymos...
Užsikrėtus gonorėja, pirmuosius požymius vyrai gali pastebėti praėjus 3-5 dienoms. Dažniausiai lytinių organų srityje ima perštėti ir deginti, o kiek vėliau atsiranda skausmingas šlapinimasis ir negausios gleivingos arba pūlingos išskyros.
Žmogų valdo hormonai. To nenuneigsime, taigi su tuo teks susitaikyti. Sveikata ir sveikatos sutrikimai, stiprybė ir silpnumas, ramybė ir agresija – viskas priklauso nuo hormonų lygio organizme.
Paskaičiuota, kad didžioji dalis porų, norinčių susilaukti vaiko, lytinių santykių turi 4 kartus per savaitę, kol moteris galiausiai pastoja... po pusmečio. Jeigu po metų aktyvių pastangų nepavyksta susilaukti vaikelio, tai laikoma, kad pora turi vaisingumo problemų. Šiandien kas ketvirta pora susiduria su tokiomis bėdomis, o vertinant konkrečiu...
Tyrėjai sutinka, kad didelę įtaką vyriškumui turi ir neteisinga mityba bei vyriškųjų hormonų gamybai būtinų medžiagų trūkumas – norint susidoroti su šiomis bėdomis galima peržvelgti tai, ką dedamės į lėkštę bei į pagalbą pasitelkti papildomų priemonių.
Krūties vėžys – labiausiai tarp moterų paplitusi onkologinė liga. Beje, reikėtų pastebėti, kad nors skirstymas į moteriškas ir vyriškas ligas yra gana sąlyginis, moteris net ir teoriškai negali susirgti, pavyzdžiui, prostatos vėžiu. O štai krūties vėžiu vyrai gali, tik tai žinoma dar toli gražu ne visiems...
Mokslininkai L – argininą vadina stebuklingąja molekule – iš tiesų, ši natūrali aminorūgštis yra kertinis mūsų organizme esančių baltymų, sudarančių hormonus, akmuo. Įprastai L – arginino gauname su maistu, tačiau patiriant stresą, valgant nesistemingai ir ne itin sveikai beveik kiekvieno vakariečio organizmas šios medžiagos stokoja.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.