Kodėl sumažėja vyrų libido?

Kodėl sumažėja vyrų libido?

Dažnai visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad vyrų seksualinė energija gerokai stipresnė nei moterų. Juk joms, moterims, nuolatos skauda galvą, o štai jie, vyrai, nuolatos trokšta aistringų linksmybių. Iš tiesų taip nėra. Kas penktas vyriškis skundžiasi libido sumažėjimu.

Ką dažniausiai pamano moterys, kai viename sakinyje pavartojami du paprasti žodžiai - “vyras” ir “seksualinis potraukis”. Dažniausiai pirma šovusi mintis – kad vyrams seksualinis portraukis kaip gyvuliškas instinktas: įgimtas ir nevaržomas. Tikriausiai ne kartą teko girdėti frazę “Jiems to tik ir reikia”. Deja, realybė visiškai kitokia. Net penktadaliui vyrų seksualinis potraukis yra taip sumažėjęs, kad vietoje sekso jie sutiktų užsiimti bet kokia kita veikla.

Ar tai gali būti tiesa? Kodėl tuomet moterys to nepastebi? Tiesą sakant, tikriausiai kiekviena moteris yra girdėjusi stebuklingą frazę “Ne šiandien, brangioji”. Dažniausiai tokios frazės “nurašomos” nuovargiui, tačiau tiesa tokia, kad 30 procentų vyresnių 35 metai moterų teigia, kad jų partneriai seksu domisi mažiau nei jos.

Tai kokia gi susilpnėjusio lytinio potraukio priežastis? Žinoma, amžius šioje srityje vaidina labai didelį vaidmenį, nors nemaža dalis pagyvenusių vyrų išlaiko pakankamai stiprų seksualinį potraukį. Kaip ir dauguma kitų dalykų, lytinio potraukio stiprumas – labai individualus dalykas. Bendrą vyrų sekualinio pajėgumo skalę galima dalinti į tris dalis. Didžiausia dalį užima vyrai, juntantys normalų lytinį portraukį. Nedidelė dalis vyrų jaučia padidintą seksualumą, kuris dažniausiai perauga į priklausomybę. O iki ketvirtadalio vyrų jaučia sumažėjusį lytinį potraukį, kuris atsiranda dėl įvairių priežasčių.

 

  • Psichologinės priežastys. Stresai, nerimas, kasdienės problemos darbe ir namuose, depresija, psichikos sutrikimai – visi šie veiksniai turi nemenką įtaką vyro lytiniam potraukiui.
  • Sveikatos problemos. Tokios ligos kaip diabetas, pakilęs kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis, bei kai kurie vartojami vaistai gali neigiamai įtakoti seksualinį vyro gyvenimą.
  • Hormoninės priežastys. Testosteronas – hormonas, atsakingas už vyro lytinį potraukį. Mažas testosterono kiekis paprastai reiškia mažą lytinį potraukį. Šio hormono kiekis su amžiumi mažėja, taigi natūralu, kad gali sumažėti ir seksualinis potraukis. Tačiau vyriško testosterono gamyba smarkiai priklauso nuoo gyvenimo būdo, taigi kuo sveikiau vyras gyvens, tuo daugiau testosterono organizmas pagamins.
  • Žemas dopamino kiekis. Medikai pastebėjo, kad ligoniai sergantys Parkinsono liga ir ganantys specialių vaistų, skatinančių dopamino gamyba, galėjo džiaugtis pagerėjusiu lytiniu potraukiu.

2 psl. »

Komentarai (1)

Vetriukas 2021-03-13 12:08
Po antro issiskyrimo

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas