5 netikėčiausios vietos namuose, kuriose gausu mikrobų

5 netikėčiausios vietos namuose, kuriose gausu mikrobų

Mikrobai, virusai ir bakterijos dažnai slepiasi tokiose vietose, apie kurias net nepagalvojame. Visi puikiai nuo vaikystės žinome, kad grįžus iš lauko būtina nusiplauti rankas, tačiau mes norime Jums atskleisti 5 pačias netikėčiausias vietas jūsų pačių namuose, kuriose kaupiasi neįtikėtini kiekiai mikrobų.

Nešvari vieta: virtuvės kriauklė

Jums darosi negera, kai pabandote įsivaizduoti, kiek mikrobų gyvena jūsų tualete? O dabar pagalvokite apie tai, kad tualetas yra gerokai švaresnė vieta nei jūsų virtuvės kriauklė. Dėl visko kalti mikroskopiniai maisto likučiai, užsiliekantys ant kriauklės sienelių ir nutekamųjų vamzdžių. O ir terpė bakterijoms kuo idealiausia – drėgna ir dar su maisto likučiais. Kažkodėl dauguma žmonių sąžiningai ir reguliariai dezinfekuoja tualetus, tačiau net nesusimąsto, kad tą patį reikėtų daryti ir su kriaukle, nes vien karštas vanduo bakterijų neužmuša.

Ką daryti? Kad užkirstumėte kelią pavojingų bakterijų plitimui, kiekvienos dienos vakare užpilkite šiek tiek dezinfekcinio skysčio ir gerai nuplaukite viską vandeniu. Nepamirškite išdezinfekuoti vamzdžio kamščio ir nusiplauti rankų.

Nešvari vieta: dantų šepetėlis

Įprastai dantis valomės 2 kartus per dieną, bet ar nors kartą susimąstėte, kiek nešvarumų yra ant to paties dantų šepetuko, kuris padeda pašalnti nešvarumus iš burnos? Kaip taisyklė, išsivalę dantis nuskalaujame šepetėlį vandeniu ir įdedame į stiklinę. Greičiausiai ant šepetėlio dar liko maisto likučių, o dar pridėkime drėgmę ir vėl gi – ideali terpė mikrobų dauginimuisi. Gali būti, kad jūs atsakingai nuplaunate šepetėlį po naudojimo, tačiau jis vis tiek nėra sterilus, nes bakterijos kaupiasi ir ore, taigi natūralu, kad vienaip ar kitaip nusėda.

2 psl. »

Komentarai (1)

Lol 2014-01-18 19:03
Šiandien kaip tik valiau klaviatūrą.