Švarų orą virtuvėje užtikrina kokybiškas gartraukis

Švarų orą virtuvėje užtikrina kokybiškas gartraukis

Šiuolaikinių namų virtuvė tiesiog neįsivaizduojama be gartraukio. Juk nei viena namų šeimininkė nenorėtų po kiekvieno maisto gaminimo šveisti nuo garų ir riebalų pageltusių sienų bei lubų. Be to, gartraukis padeda išlaikyti švarų ir gaivų orą.

Ar svarbus gartraukio galingumas?

Norint, kad gartraukis tinkamai atliktų savo darbą, rinktis jį reikėtų ne pagal išvaizdą ir kainą, o pagal galingumą. Skirtingų išmatavimų virtuvėms tinka skirtingi gartraukiai. Specialistai pataria paprastą skaičiavimo formulę: virtuvės tūrį padauginti iš 10. Jei nežinote, koks virtuvės tūris, apskaičiuoti jį galite paprastu būdu: virtuvės ilgį padauginkite iš pločio ir gautą sumą padauginkite iš aukščio, pvz. 5*5*2,7=67,5. Šį skaičių padauginus iš 10 gausime 675. Toks ir turėtų būti jums reikalingas gartraukio galingumas.

Žinoma, reikia atsižvelgti į individualias namų sąlygas. Pavyzdžiui virtuvėms, kurios yra sujungtos su kitais kambariais arba koridoriumi, gali reikėti galingesnio gartraukio.

Be to, reikėtų atkreipti dėmesį į vamzdžius, per kuriuos pašalinami sukaupti garai. Kuo ilgesnis vamzdis ir kuo daugiau posūkių (dažniausiai vamzdžių neįmanoma nutiesti tiesiai), tuo labiau sumažinamas gartraukio galingumas. Taigi nereikia iš gartraukio tikėtis tokio efektyvumo, koks nurodytas techniniuose duomenyse.

Ar svarbus skleidžiamas garsas?

Nereikia tikėtis, kad gartraukis dirbs tyliai kaip bitutė. Kiekvienas gartraukis skleis tam tikro lygio garsą, priklausantį nuo kelių faktorių: variklio, vamzdžio ir oro kiekio. Savaime suprantama, kad kuo galingesnis variklis, tuo didesnį triukšmą jis sukels, tačiau ne mažiau svarbus šiuo klausimu yra ir vamzdžių skerspjūvis, mat mažesnio skerspjūvio vamzdyje oro greitis yra didesnis, o tai reiškia ir didesnį garsą.

2 psl. »

Komentarai (1)

lina 2012-02-12 21:56
oi... as filtro gartraukyje nekeiciau jau 8 metus :|