5 patarimai, kaip išsirinkti čiužinį, užtikrinsiantį tobulą miegą

5 patarimai, kaip išsirinkti čiužinį,  užtikrinsiantį tobulą miegą

Jeigu skaitote šį straipsnį, veikiausiai ieškote naujo čiužinio! Galbūt tai darote todėl, jog persikėlėte į naujus namus, todėl stengiatės sukurti patogią miego erdvę? Gal įsigijote naują lovą ar tiesiog keičiate čiužinį, nes tenka kentėti nugaros skausmus, paūmėjusią alergiją, arba tiesiog – visada miegojote ant sofos ir atėjo metas pasirūpinti savimi.

 

Kad ir kokia priežastis bebūtų – privalu suprasti, jog kokybiški čiužiniai – gero miego ir savijautos garantas. Prastas miegas lemia blogą atmintį, turi įtakos koncentracijai ir silpnina reakciją, o tai nulems ir jūsų darbo kokybę.

 

Dėl šios priežasties Pigu.lt specialistai parengė čiužinių klasifikatorių, padėsiantį jus atvesti į tinkamo pasirinkimo kelią.

 

 

Čiužiniai iš putų poliuretano (poroloniniai)

 

Ne paslaptis, jog porolonas – pagrindinė medžiaga naudojama gaminti čiužiniams. Jis naudojamas pagrinde dėl minkštumo, elastingumo ir kitų savybių, suteikiančių kokybišką miegą ir poilsį. Putų poliuretanas visiškai nealergizuoja, puikiai leidžia orui cirkuliuoti. Tai čiužinys, draugiškas žmogaus organizmui, nes medžiaga nesukuria terpės dulkių erkutėms. Gerai išvėdintas šiuolaikinis putų poliuretanas nesugeria pašalinių kvapų.

 

 

Lateksiniai čiužiniai

 

Natūralaus latekso čiužinio pagrindas sudaromas iš tvirtos, aukštos kokybės elastingo latekso, kurio sudėtyje – gerai visiems žinomas natūralus kaučiukas. Papildomas latekso pagrindo profiliavimas užtikrina oro laidumą ir efektyvų čiužinio kvėpavimą. Latekso čiužiniai – tai inovatyviausių technologijų sinergija, šimtaprocentinis komfortas, aukšti oro pralaidumo ir elastingumo aspektai.

 

 

Kišeninių spyruoklių čiužiniai

 

Tokio tipo čiužinių pagrindas sudaromas iš standžių kišeninių spyruoklių blokų, o šie – prisitaiko prie žmogaus kūno formų, svorio ir taip užtikrina komfortą, patogumą ir užtarnautą poilsį. Kišeninių spyruoklių čiužiniuose naudojamos saugios ir sertifikatais patvirtintos kokybės spyruoklės.  

 

 

Viskoelastiniai čiužiniai

 

Viskoelastiniai čiužiniai puikiai reaguoja į žmogaus kūno šilumą ir ją reflektuoja, prisitaiko prie žmogaus kūno formų ir sukuria ypač puikią miego aurą. Viskoelastiniams čiužiniams reikalingas grotelinis pagrindas, gera ventiliacija. Tokie čiužiniai tinka tiems, kurie nori mėgautis šiltesniu čiužiniu. Viskoelastinių čiužinių geriau nenaudoti žmonėms, kurie skundžiasi dideliu prakaitavimu ar nori miegoti vėsiau.

 

 

Klasikinių spyruoklių čiužiniai (bonell)

 

Tokio tipo čiužinio konstrukcija išsiskiria ypač gera ventiliacija. Puiki oro cirkuliacija užtikrina šimtaprocentinę čiužinio higieną, todėl taip sustabdomi bakterijų ir mikroorganizmų atsiradimo procesai bei galimybė susiformuoti taip nelaukiamam pelėsiui. Bonell tipo spyruoklių čiužinius geriausia naudoti dedant ant kieto paviršiaus, pavyzdžiui lovose, kuriose įmontuotos patalynės dėžės. Klasikinis spyruoklių čiužinys tarnaus ilgai, jei kartkartėmis jį apversite.

 

 

Kokoso čiužiniai

 

Kokoso pluoštas čiužiniui suteiks tvirtumo ir kietumo jausmą. Be šių savybių būtina paminėti ir ypatingai gerą ventiliaciją. Čiužinius, pagamintus iš kokoso pluošto, dažniausiai renkasi žmonės turintys antsvorio ar labiau linkę į prakaitavimą, turintys alergijų, ar tiesiog - mėgstantys kietesnį pagrindą miegui. Tokio tipo čiužiniai ypač ilgaamžiai, nesugeria kvapo ir leidžia kokybiškai mėgautis poilsiu.

 

 

HR poliuretano čiužiniai

 

Ypač elastingi, atvirų porų čiužiniai, užtikrinsiantys tobulą miegą kiekvienam jo pageidaujančiam žmogui. HR poliuretanas – ortopedinių savybių ryšulys. Ilgaamžiškumas – viena iš savybių, kurių tikrai negalima nepaminėti kalbant apie HR poliuretaną. Puikus oro pralaidumas ir elastingumas – HR poliuretano čiužiniams suteikia kokybės kupiną veidą. Tokiems čiužiniams reikia lankstaus, amortizuojančio pagrindo – grotelių. Tinkamos grotelės HR poliuretanui suteikia papildomą elastingumą, užtikrina papildomą oro cirkuliaciją.

 

Jeigu prieš pirkdami čiužinį norite jį ir išbandyti, ant jo pagulėti, pasėdėti, tai galite padaryti fizinėje parduotuvėje, kurioje parduodami baldai namams. Baldais prekiaujančios parduotuvės tikrai turės įvairiausių čiužinio tipų. Vis dėlto, pasidairius ir išmėginus čiužinius realybėje, juos įsigyti vertėtų internetu – esant didelei konkurencijai virtualioje erdvėje, tikrai rasite nuolaidų, o ir pristatymas iki durų taps komforto ženklu.

Komentarai