Kodėl jūs vis dar patrauklūs uodams?

Kodėl jūs vis dar patrauklūs uodams?
@ Shutterstock

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, tikite, kad uodai gelia tik tuos, kurių kraujas yra saldus? Jūs apsirinkate. Specialistų teigimu, „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi dar apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį. Uodus atbaido aštrūs česnakų, svogūnų, gvazdikėlių kvapai, tačiau šie aromatai neretai erzina ir žmones. O ar pagalvojote apie citronelą? Jos kvapas daug malonesnis, be to, jis atbaido uodus.

Citronela itin nepatinka uodams, tad užuodę jos kvapą, vabzdžiai neskrenda artyn. Jis užgožia uodus viliojantį anglies dvideginį ir pieno rūgšties kvapą, kurį skleidžia mūsų organizmas.

„Deginant citronelos kvapo žvakes, uodai nuo teritorijos, kurioje leidžiate laiką, laikosi atokiau. Kai kurie mano, kad uodai skrenda tiesiai liepsną ir joje sudega, todėl jų ir sumažėja. Kiti net patikrina, ar pačioje žvakėje, kuri dega, yra uodų ir, jei jų nėra, teigia, kad žvakės neveiksmingos. Sudėtyje citronelos kvapo turinti žvakė atbaido uodus, tačiau jiems nekenkia. Tiesa, klaidinga manyti, kad viena žvakė išgelbės nuo niežulį keliančių įgėlimų didesnę komandą“, – pasakoja didžiausios Lietuvoje žvakių gamintojos „Geralda“ direktorius Gintautas Igaris.

Norint užtikrinti apsaugą nuo uodų, efektyviausias būdas statyti jas ratu aplink vietą, kurioje leisite laiką.

„Viena žvakė nuo uodų veikia vieno kvadratinio metro plote. Tad jei šešių asmenų kompanija laiką leidžia terasoje, kurioje šešiavietis stalas, reikės 6-7 žvakių, vykstant į paežerę ir vakarojant prie laužo reikės daugiau – 8-9 ar net daugiau žvakių, sudėliotų ratu aplink susibūrimo vietą“, – pataria G. Igaris.

Svarbu ir oro sąlygos

Specialistai tikina, kad uodų kiekis priklauso ir nuo oro sąlygų. Jei pernelyg vėjuota, stebuklų nepadarys ir speciali žvakė. Be to, anot G. Igario, svarbu nepamiršti, kad ne pati ugnis, o citronelos kvapas atbaido uodus.

„Laužo ugnis ar lauko žvakės sukuria jaukumą, prideda vakarui romantikos, tačiau nuo uodų jos neapsaugo. Norint apsisaugoti, reiktų rinktis citronelos kvapo lauko žvakes, o uodus atbaidyti vien ugnimi nepavyks“, – tikina G. Igaris.

Komentarai