Kovojame su uodais natūraliomis priemonėmis

Kovojame su uodais natūraliomis priemonėmis

Išvažiuoti pailsėti į gamtą visuomet malonu, ypatingai tuomet, kai visas darbo dienas tenka praleisti uždarose patalpose palinkus prie kompiuterio. Tačiau neretai šias malonias išvykas sugadina paprasčiausi uodai. Taip, parduotuvėse apstu specialių purškiklių ir tepaliukų, padedančių atsikratyti šių įkyruolių, tačiau yra ir natūralių būdų, kurie tikrai sveikesni ir mums, ir aplinkai.

  • Būdami gamtoje stenkitės dėvėti šviesesnius drabužius, gerai dengiančius visą kūną. Pasirodo, kad uodai skiria spalvas ir skrenda link ryškesnių spalvų, kurios primena nektarą.
  • Keliaudami į gamtą stenkitės nenaudoti jokių kūno kvapiklių: dezodorantų, kremų, kvepalų ir t.t. Tikriausiai pastebėjote, kad vienus žmones uodai puola labiau nei kitus. Labai tikėtina, kad taip nutinka būtent dėl kūno kvapo. Stiprūs kvapai pritraukia uodus.
  • Vartokite vitaminą B1 arba česnaką. Tai ne tik sveika jums, bet ir labai nepatinka uodams. Vitaminas B1 ir česnakas padeda organizmui išskirti specifinį kvapą, atbaidantį uodus.
  • Vietoje parduotuvėse parduodamų purškiklių pasigaminkite natūralų mišinį, kuriuo galėsite išsitepti kūną. Į paprastą vandenį įmaišykite rozmarino, kvapniosios citrinžolės ir medetkų. Šis skystis tinka visam kūnui, o minėtos žolelės nepakenks ir gulėdamos tiesiog drabužių kišenėje.
  • Kūną taip pat galima patepti ir arbatmedžio aliejumi, kuris ne tik atbaido uodus, bet ir padeda sumažinti nemalonius jausmus po įkandimo.
  • Jei į namus priskrido uodų, kurie labai trukdo miegoti, nes kanda tiesiai į veidą, nusiprauskite pelyno nuoviru, kuris tikrai veiksmingas.


Nepamirškite, kad uodai įprastai renkasi prie vandens telkinių, o puola įprastai pradėjus vakarėti. Šiuo metu visuomet pasirūpinkite ilgarankoviais drabužiais, dengiančiais visą kūną.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas