Dantų balinimo procedūros odontologijoje prasidėjo nuo 1980-ųjų metų. Ir prasidėjo ne veltui – „estetikos“ amžiuje pradėjome eiti prieš prigimtį – kurti save. Imta siekti tobulumo, kurio gaires pradėtojo diktuoti žurnalų viršeliai. Ir štai, suradome ką tobulinti – dantis.
Yra begalė priežasčių, kodėl mūsų dantys ima tamsėti. Galime paminėti keletą iš dažniausiai pasitaikančių – genetika, senėjimas, dažomųjų medžiagų vartojimas, rūkymas, kava ar arbata, tetraciklinas (antibiotikas), senos plombos. Žinoma, tai dažniausiai pasitaikantys veiksniai, tačiau spalvą veikia begalė kitų aplinkos veiksnių, kurie prisideda prie dantukų „tonavimo“. Tik nedaugelis turi iš prigimties baltus dantukus, kuriuos sunkiai paveikia neigiami aplinkos veiksniai. O toji dauguma, neturėdama kitos išeities, ieško įvairių gudravimo būdų, kad galėtų demonstruoti „amerikonišką“ šypseną.
Balinimas „namų gamybos“ priemonėmis
Žurnaluose gausu patarimų, kaip namų sąlygomis keliais tonais pabalinti savo šypseną. Bene populiariausias iš jų – šiam tikslui pasitelkti natūralias citrinų sultis. Pavilgius šepetėlį, vieną – du kartus per savaitę galima nušveisti dantis. Dažnai šio metodo taikyti nepatartina, nes citrinos sultyse esanti rūgštis gali pakenkti dantų emaliui. Galite pamėginti į savo dantų pastą įlašinti 1-2 lašus eterinio citrinos aliejaus. Be dantų baltumo Jūs jusite malonų aromatą.
Kitas būdas balinti dantis yra braškės. Tereikia iš braškių padaryti tyrę ir ja išsivalyti dantis. Braškės taip pat kaip ir citrinos tūri rūgšties, kuri kenkia dantų emaliui. Šiuo būdu balinant dantis būkite atsargus, švelniai trinkite, kad braškėse esantis kauliukai nuo stipraus trinimo nepažeistų dantų emalio. Pasistenkite kuo greičiau baigti šią procedūrą, kad kuo mažiau būtų pakenkta emaliui.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.
Kitas faktas
Komentarai (16)
Kaip ilgiau išlaikyti dantis baltus?
Dantys visada tampa šviesesni ir tokie gali būti iki 1-1,5 metų. Trukmė priklauso ir nuo gyvenimo būdo (rūkymo, kavos gėrimo). Kai kuriems žmonėms r
Tyrimų duomenys rodo, kad toks dantų spalvos keitimas yra saugi, dantims nekenkianti procedūra. Kai kuriems pacientams po balinimo dantys laikinai tampa jautresni šalčiui, jautresnės tampa ir dantenos. Šie simptomai išnyksta po kelių dienų. Baigus balinimo procedūrų kursą ar jį laikinai nutraukus, galima naudoti specialias priemones jautrumui mažinti, specialią dantų pastą. Nepatartina balinti dantų nėščioms ar maitinančioms krūtimi moterims, nors nėra ir duomenų, kad j
Praėjus dviem savaitėms (reikia laiko spalvai „įsitvirtinti"), galima keisti plombas ar protezuoti. Po pusmečio reikia vėl apsilankyti pas specialistą, kad patikrintų ir įvertintų dantų bei burnos gleivinės būklę.
Balinimas namuose - švelnesnis būdas. Naudojamos 10-12 proc. karbamido arba vandenilio peroksido turinčios medžiagos. Geriausių rezultatų pasiekiama atlikus 10-14 procedūrų (po vieną per parą). Balinamoji pasta dedama į specialią kapą. Tai permatoma individualiai pagaminta plastikinė forma, apgobianti dantų lanką. Kapa laikoma apie 8 val. (patogiausia - naktį). Jeigu po kelių procedūrų dantys tampa jautrūs, galima padaryti pertrauką, ir po dienos kitos vėl tęsti.
Dantys balinami dviem būdais: kabinete ir namie. Kai balinama odontologo kabinete, dažniausiai pakanka vienos procedūros. Jeigu rezultatas nepakankamas, kartoti galima ne anksčiau kaip po trijų dienų. Naudojama medžiaga, kurioje yra 38 proc. karbamido arba vandenilio peroksido. Dantenos apsaugomos ant jos dedant specialią medžiagą, kuri saugo gleivinę nuo cheminio nudeginimo. Dantų balinimo kabinete privalumas - rezultatai matyti iš karto ar po dienos.