Kaip pakelti kraujospūdį?

Kaip pakelti kraujospūdį?

Žemas kraujospūdis – beveik tokia pat dažna problema, kaip ir per aukštas. Nors pasekmės ne tokios baisios, gyvenimo kokybė vis dėlto suprastėja. Kokių priemonių galima imtis?
 
Požymiai
 
Atpažinti hipotoniją net ir nesimatuojant kraujospūdžio nėra labai sunku: jaučiamas silpnumas, vangumas, veidas blyškus ir „užsimiegojęs“, gana dažnai trūksta oro, todėl žiovaujate.
 
Visi šie požymiai ypač būdingi ryte, kai tik atsikeliate iš lovos.
 
Kiti požymiai: labiau prakaituoja pėdos ir delnai, nukrinta kūno temperatūra, galima pastebėti, kad žmogus emociškai nestabilus (dirglus, nori verkti, pasimetęs), negali susikaupti, nepakenčia triukšmo ir ryškių šviesų.
 
Kaip pakelti kraujospūdį
 
Dažniausiai padeda puodelis kavos ar stiprios arbatos, gabaliukas šokolado, citrinos riekutė arba kas nors sūraus.
 
Taip pat galima išbandyti akupresūrą: stipriai paspauskite tašką po nosimi, palaikykite taip minutę. Kartokite iki 10 kartų.
 
Receptai:
 

  • 30 g dagių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, palikite pritraukti, atvėsinkite ir gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.
  • 10 g šlamučių užpilkite 20 ml verdančio vandens. Vartokite po 30 lašų 2 kartus per dieną prieš valgį.

 
Hipotonija nėštumo metu
 
Būsimosios mamytės, kurių kraujospūdis paprastai būna per žemas, turėtų apie tai pasakyti savo ginekologui, kadangi nėštumo metu šios problemos gali kartotis dažniau. Mažyliui paprastai tai jokios blogos įtakos neturi, tačiau moters savijauta gali ženkliai pablogėti.
 
Prižiūrint gydytojui net ir nėštumo metu galima naudoti kai kurias liaudiškas priemones. Dažniausiai ginekologai ir kardiologai tokioms nėščiosioms rekomenduoja gerti stiprią ir saldžią arbatą. Galima į ją įsidėti citrinos.
 
Taip pat labai naudinga gerai išsimiegoti, dažniau išeiti pasivaikščioti į gryną orą, lankyti baseiną.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas