Menopauzės iššūkiai: kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų ir išlaikyti dailias kūno formas?

Menopauzės iššūkiai: kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų ir išlaikyti dailias kūno formas?

Prasidėjus menopauzei, daugelis moterų priauga ne vieną nepageidaujamą kilogramą, tačiau nenusiminkite. Pasirodo, kad pasitelkę keletą paprastų triukų, greitai ir lengvai atgausite puikias kūno formas.

 

Ar tikrai kalta menopauzė?

 

Įžengusios į ketvirtąją dešimtį, daugelis moterų pastebi nejučia augančius papildomus kilogramus. Įprasta manyti, kad dėl to kalta artėjanti menopauzė, tačiau gydytojai pastebi – svorio didėjimą sukelia ne tik hormonų pokyčiai, tačiau ir netinkami mitybos įpročiai, bei sėslus gyvenimo būdas.

 

Natūralus procesas

 

Menopauzė yra natūrali, kiekvienos sveikos moters gyvenimo patirtis. Vis dėlto, hormonų disbalanso sukelti simptomai gali sutrikdyti kasdienį ritmą ir sukelti nerimą.

 

Paprastai menopauzė prasideda sulaukus 45-55 metų, o pereinamasis laikotarpis trunka apie septynerius metus. Express.co.uk išskiria šiuos simptomus:

 

  • Karščio bangos
  • Depresija
  • Nuotaikų kaitos
  • Nuovargio jausmas
  • Migrena
  • Pykinimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Apetito pokyčiai
  • Nereguliarios menstruacijos

 

Gyvenimo būdo pokyčiai

 

Prasidėjus menopauzei, dažna moteris skundžiasi padidėjusiomis apimtis, vis dėlto, nereikėtų kaltinti vien hormonų pokyčio. Pasak gydytojų, senstant keičiasi ne tik hormonų pusiausvyra, bet ir pacientų gyvenimo būdas. Pasirodo, kad kuo vyresni esame, tuo mažiau judame, o mūsų raumenų masę ima keisti riebalai.

 

„Bodyline Medical Wellness Group“ specialistai sako, kad prasidėjus menopauzei galima išlaikyti puikias formas ir išvengti svorio didėjimo.

 

Atraskite balansą

 

Pasak „Bodyline Medical Wellness Group“ ekspertų, visų pirma derėtų laikytis sveikos mitybos principų: „Prasidėjus menopauzei, reikėtų pradėti vartoti daugiau vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų, ankštinių daržovių, riešutų, žuvies, liesos mėsos, sudėtinių angliavandenių, daug maistinių medžiagų turinčių maisto produktų ir sveikų riebalų, tokių kaip alyvuogių aliejus ir avokadai. Be to, vertėtų sumažinti cukraus, riebaus maisto, rafinuotų angliavandenių, perdirbtos mėsos, gazuotų gėrimų ir vaisių sulčių kiekį“

 

Žinoma, be tinkamos mitybos, svarbu nepamiršti ir judėjimo. „Idealiu atveju turėtumėte stengtis kiekvieną savaitę bent porą kartų užsiimti jėgos arba kardio treniruotėmis. Žinoma, nereikia persistengti, svarbiausia yra protingas tempas ir gebėjimas laikytis rėžimo. Kuo daugiau judėsite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite“, – sako „Bodyline Medical Wellness Group“ specialistai.

Komentarai