Natūralios priemonės, padedančios nuo uodų įkandimų sukelto niežėjimo

Natūralios priemonės, padedančios nuo uodų įkandimų sukelto niežėjimo
@ Shutterstock

Visų taip laukiamas lietus suteikia atokvėpį nuo karščių, tačiau jis suaktyvina ir uodų puolimą. Būnant gamtoje ar tiesiog vakarojant mieste, ties paupiu, retai kam pavyksta visiškai išvengti uodų įkandimų. Po šio vabzdžio įkandimo, oda sutinsta, niežti, o kartais netgi būna nukasoma iki žaizdų.

 

Gerai tai, kad galima sau padėti ištverti ir sumažinti šį nemalonų niežėjimą, pasitelkus natūralias priemones, tokias kaip:

 

  1. Ledas. Šalta temperatūra padeda sumažinti uodo sukeltą uždegimą. Nedėkite pačio ledo tiesiai ant odos, naudokite kokį nors maišelį ar kitokį įpakavimą. Palaikykite ledo maišelį ties įkandimu apie 10-15 min.

     
  2. Alavijas. Alavijas veikia kaip natūralus antiseptikas. Šis augalas, ar iš jo pagaminti preparatai, sumažina niežėjimą ir patinimą bei padeda greičiau odai gyti. Tai taip pat gera priemonė nuo nudegimo saulėje

    .
  3. Laimo citrinos sultys. Šios rūšies citrinos yra žinomos dėl priešuždegiminių ir anestezinių savybių. Jos padeda sumažinti patinimą ir skausmą. Tiesiog supjaustykite citriną ir patrinkite ją į įkandimo pažeistą vietą. Taip pat galite pasigaminti laimo sulčių ir susmulkinto baziliko arba mėtų pastos ir naudoti ją odai nuraminti.

     
  4. Kepimo soda ir obuolių actas. Kadangi soda yra šarminio pobūdžio, ji neutralizuoja paveiktos srities pH lygį ir palengvina niežėjimą, kurį sukelia uodų įkandimas. Vandenyje ištirpinkite arbatinį šaukštelį kepimo sodos ir užtepkite šios pastos ant pažeistos vietos. Palikite mišinį 10-20 minučių, o vėliau nuplaukite drungnu vandeniu. Obuolių actas yra mažiau rūgštus nei kiti actai, be to, jis padeda atkurti natūralų pH lygį. Įtrinkite jį ant odos arba įpilkite kelis lašus į vonią, kuomet maudysitės.

     
  5. Svogūnas ir česnakas.  Šie nuostabūs maisto produktai mažina nuo įkandimų atsiradusius patinimus ir niežėjimą. Be to, jų aromatas leidžia šiek tiek apsisaugoti nuo tolimesnių uodų įkandimų – mat šie vabzdžiai nemėgsta svogūno ir česnako kvapų. Palaikykite kelias minutes įtrynę svogūno arba česnako tyrės ant odos, o po to nuplaukite vandeniu.

     
  6. Druska. Ji yra naudinga dėl savo antiseptinių ir priešuždegiminių savybių. Sumaišykite šiek tiek druskos vandenyje ir užtepkite skysčio ant pažeistos vietos.

     
  7. Medus. Medus turi antibakterinių savybių, todėl jis gali užkirsti kelią tolimesniam užkrėtimo plitimui ir niežėjimui. Užtenka užlašinti kelis lašus medaus ant įkandimo vietos ir palaikyti kelias minutes.

     
  8. Arbatmedžio, rozmarino, levandos ir kedro eteriniai aliejai. Šių rūšių eteriniai aliejai ramina pažeistą odą, mažina niežėjimą. Nedidelį eterinio aliejaus kiekį, maždaug kelis lašelius, sumaišykite su valgomuoju šaukštu vandens ir įtrinkite į odą.

Komentarai