Patarimai, ką būtina žinoti apie moterų intymią higieną atėjus vasarai

Patarimai, ką būtina žinoti apie moterų intymią higieną atėjus vasarai
@ Shutterstock

Rūpintis kūno švara ir turėti susiformavusius teisingus ritualus būtina visais metų laikais. Visgi, vasaros metu, atšilus orams, įprastai žmogus prakaituoja gausiau. Ypač aktualiu klausimu tampa moterų tinkamas pasirūpinimas intymia higiena, kad būtų išvengta blogų bakterijų dauginimosi, prasto kvapo ir infekcijų.

 

Norint kuo gaiviau ir švariau praleisti vasarą, rekomenduojama:

 

 1. Gerti daug vandens. Vanduo išstumia iš kūno toksinus ir palaiko sveiką pH pusiausvyrą. Jeigu organizmui trūksta skysčių, gali nudegti bei išsausėti oda išorėje ir viduje, taip pat intymioje zonoje, kuomet šlapinamasi. Dėl dehidratacijos, kamuoja nemalonūs pojūčiai makštyje – deginimo jausmas, niežėjimas. Ilgesnį laiko tarpą nevartojant reikiamo kiekio vandens, gali atsirasti žaizdelės, išsivystyti infekcijos.

   

 2. Dėvėti medvilninius apatinius. Medvilniniai rūbai rekomenduojami dėvėti karštuoju sezono metu ir kaip viršutinis apdaras, ir kaip apatiniai. Tokios medžiagos apatiniai sugeria prakaitą, leidžia kvėpuoti odai – ji išlieka švari ir sausa, t. y. netinkama daugintis blogosioms bakterijoms. Įvairūs nuolat dėvimi sintetiniai audiniai, nėriniai, gali sukelti odos dirginimą ir trintį, tapdami bakterijų augimo ir dauginimosi vieta. Sintetinius audinius patariama dėvėti nebent labai trumpai, darant ilgas pertraukas.

   

 3. Naudoti tik švarius ir sausus rankšluosčius intymiai higienai. Patariama naudoti tik švarius, sausus, jokiu būdu ne bendro naudojimo rankšluosčius, kuriuose nėra dažiklių ar kvapiklių, galinčių sudirginti odą.

   

 4. Kasdien praustis po dušu. Norėdami išlaikyti gerą kūno kvapą ir švarią bei sveiką makštį, kasdien kruopščiai nusiprauskite šaltu arba drungnu vandeniu. Jeigu gausiau prakaituojate arba išpuolė itin karšta vasaros diena, rekomenduojama praustis netgi du kartus – ryte ir vakare, prieš miegą.

   

 5. Naudoti kuo natūralesnius kosmetikos produktus – muilus, dušo želė. Stenkitės rinktis tą kosmetikos produkciją, kurioje nėra pridėta papildomų cheminių kvapų, sulfatų. Įvairūs atlikti tyrimai parodė, kad moterys, kurios naudoja kvapnius produktus intymios higienos priežiūrai, žymiai dažniau serga bakterine vaginoze nei tos, kurios renkasi natūralią kosmetiką.

Komentarai