13 priežasčių, kodėl atsiranda blogas burnos kvapas

13 priežasčių, kodėl atsiranda blogas burnos kvapas
@ Shutterstock

Česnakų valgymas ir atsainus bei nereguliarus dantų valymas nėra vienintelės blogo burnos kvapo priežastys.  Čia pateikiamos 13 dažniausių halitozės – blogo burnos kvapo, priežasčių ir tai, kaip jas palengvinti:

 

  1. Blogas burnos kvapas, nes ką tik atsikėlėte. Kol jūs ramiai miegate, burnoje esančios bakterijos nesnaudžia ir dauginasi, taip sukeldamos ryte prastą kvapą. Miegant taip pat sumažėja seilių gamyba, o jos padeda išvalyti bakterijas. Nustatyta, kad seilių gamyba dar labiau sumažėja, jeigu miegate pravira burna – tuomet burnos ertmė dar labiau išdžiūna ir įgyja prastesnį kvapą. Visgi po miego visiškai prastesnio kvapo iš burnos nepavyks išvengti.

     
  2. Kvėpavimas pro burną. Nemaža dalis žmonių sportuodami kvėpuoja pro burną, tai taip pat gali sukelti prastą kvapą iš burnos, nes kaip ir miegant, išdžiūna burna ir dauginasi bakterijos, todėl reikia gerti daug vandens.

     
  3. Suvalgėte: česnaką, svogūną, prieskonių, kopūstų, kalafiorą ir ridikėlių. Tai – vieni labiausiai iššaukiančių prastą burnos kvapą maisto produktų. Įprastai prastas kvapas praeina po 1-2 val., kuomet maistas suvirškinamas. Visgi kartais būna, kad nemalonus kvapas sugrįžta ir vėliau, kuomet šio suvalgyto maisto medžiagos patenka į kraują, į plaučius.

     
  4. Badavimas visą dieną. Jeigu visą dieną nieko nevalgote, organizmas gamina mažiau seilių. Kuo mažiau seilių pagaminama – tuo labiau dauginasi bakterijos burnoje, sukeldamos prastą kvapą. Taigi, kad ir kokios dietos besilaikytumėte, būtinai reikia suvalgyti nors mažą užkandį, jeigu norite išvengti prasto burnos kvapo.

     
  5. Rūkymas.  Rūkymas išdžiovina burną, dėl jo greičiau dauginasi bakterijos ir suprastėja burnos kvapas.

     
  6. Medikamentų, kurie džiovina burną, vartojimas. Tam tikri vaistai džiovina burnos gleivinę, tad vartodami medikamentus, gerkite daug vandens.

     
  7. Turite skylių dantyse. Jeigu jums sugedo dantys, juos būtina iškart taisyti, nes dantys pūna ir skleidžia prastą burnos kvapą. Taipogi nepakankama burnos higiena sukelia nemalonius burnos kvapus.

     
  8. Gausus alkoholio vartojimas. Alkoholinių gėrimų vartojimas ne tik išsausina burnos ertmę, kaip nustatė mokslininkai, kas ir sukelia blogą kvapą, bet dar ir patekęs į virškinimo sistemą ir kraują, papildomai skatina gamintis daugiau kenksmingų bakterijų burnoje.

     
  9. Jums rėmuo – padidėjęs skrandžio rūgštingumas. Ši liga taip pat skatina bakterijų gamybą burnoje, kurios sukelia nemalonius kvapus.

     
  10.  Jums skauda gerklę dėl streptokoko bakterijos. Kai streptokoko bakterija užsiveisia gerklėje, burnoje juntamas nemalonus kvapas. Tai ženklas, kad reikia gydyti gerklę.

     
  11.  Jūsų kraujyje aukštas cukraus lygis. Tai gan retas atvejis, kuomet burnoje pasireiškia blogas kvapas dėl šios priežasties, bet būna ir taip. Kuomet žmogus serga 1 tipo diabetu, jam gali pasireikšti nemalonus burnos kvapas.

     
  12.  Sergate Sjogreno sindromu. Tai autoimuninė lėtinė liga, kuri pažeidžia egzokrinines liaukas, gaminančias seiles ir ašaras. Šia liga dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, dažniau moterys nei vyrai, ir vienas iš jos šalutinių reiškinių yra – blogas burnos kvapas.

     
  13. Jūs įsivaizduojate blogą burnos kvapą. Maždaug apie 1 proc. žmonių, kurie skundžiasi prastu burnos kvapu, įsivaizduoja, kad jie turi šią problemą. Šis sutrikimas vadinamas halitofobija – blogo burnos kvapo baime.

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas