Artėjant žiemai specialistė pataria: šie maisto produktai sumažins artrito sukeliamą skausmą

Artėjant žiemai specialistė pataria: šie maisto produktai sumažins artrito sukeliamą skausmą

Vėstant orams daugelis artritu sergančių pacientų pastebi suintensyvėjusį sąnarių skausmą. Prieš griebiantis tablečių, mitybos specialistė, gydytoja Shireen Kassam express.co.uk pataria išbandyti tam tikrus, artrito simptomus mažinančius maisto produktus.

 

Svarbu sumažinti uždegimą

 

Nors įvairių rūšių artrito priežastys gali būti skirtingos, vis dėlto, visais atvejais skausmą sukelia uždegiminiai procesai sąnariuose.  Pasak S. Kassam, mitybą papildžius produktais, kurie malšina uždegimą, galima veiksmingai sumažinti artrito simptomus.

 

„Mitybos ir gyvenimo būdo įpročiai yra labai svarbūs siekiant sumažinti riziką susirgti lėtinėmis ligomis, įskaitant įvairias artrito formas, deja, daugelis iš mūsų apie savo sveikatą susimąsto tik tada, kai suserga. Tyrimai rodo, kad mūsų pasirinktas maistas yra neabejotinai svarbus artrito prevencijai ir gydymui“, – portalui express.co.uk sakė specialistė.

 

Pataria rinktis kuo mažiau perdirbtus produktus

 

Norint sumažinti organizme vykstančius uždegiminius procesus, mitybą vertėtų papildyti augaliniu maistu – vaisiais, šviežiomis daržovėmis, riešutais, sėklomis, šviežiomis žolelėmis ir prieskoniais.

 

„Šie maisto produktai yra daugelio sveikos mitybos modelių, įskaitant Viduržemio jūros regiono, vegetarišką ir veganišką mitybą, pagrindas. Įrodyta, kad augalinė mityba mažina skausmą ir gerina gyvenimo kokybę žmonėms, sergantiems reumatoidiniu artritu, osteoartritu ir netgi gali būti naudinga sergant psoriaziniu artritu“, – aiškina mitybos specialistė S. Kassam bei priduria, kad augaliniuose maisto produktuose yra tūkstančiai galingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

 

Mitybą papildykite ciberžole

 

Žurnale „BMJ Open Sport & Exercise Medicine“ paskelbtame tyrime teigiama, kad vienas stiprus augalinis ingredientas gali netgi prilygti skausmą malšinančių vaistų, pavyzdžiui, ibuprofeno, poveikiui.

 

Tyrėjų grupė išnagrinėjo dešimt mokslinių straipsnių, kuriuose buvo nagrinėjamas ciberžolės ekstrakto poveikis osteoartritu sergančių pacientų kelio skausmui.

 

Apžvalgoje padaryta išvada, kad ciberžolė šiems pacientams buvo naudinga, o jos poveikis kai kuriais atvejais netgi prilygo nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo, tokiems kaip ibuprofenas ir aspirinas.

Komentarai