Dažniausiai vyrų užduodami klausimai apie skutimąsi

Dažniausiai vyrų užduodami klausimai apie skutimąsi
@ Shutterstock

Dauguma vyrų šventai tiki, kad žino apie skutimąsi viską, tačiau jeigu po šios procedūros pastebite, kad jūsų oda sudirgusi, pažeista, o pats procesas jums nemalonus, gali būti, kad kažką darote netinkamai.
 
Ar galima skustis kasdien, ar geriau leisti odai kurį laiką pailsėti?
 
Skustis kasdien galima, bet tik tuo atveju, jeigu viską darote taisyklingai – kitaip įpjovimų ir odos sudirgimo neišvengsite.
 
Kaip prieš skutimąsi paruošti odą?
 
Geriausia skustis prausiantis duše arba iš karto po maudynių. Karštas vanduo ir garai padeda nusiskusti greičiau ir efektyviau, suminkština šiurkščius ir kietus plaukus, atveria odos poras. Jeigu skubate ir maudytis neturite laiko, paruošti odą procedūrai padės karštame vandenyje suvilgytas rankšluostis – jį reikėtų pridėti prie veido zonos, kurią skusite.
 
Kokią skutimosi priemonę geriausia rinktis: muilą, putas ar gelį?
 
Skutimosi gelis ir muilas su glicerinu geriau padengia odą ir užtikrina geresnį peiliukų slydimą, negu putos.
 
Ko neturėtų būti skutimosi gelyje ir putose?
 
Kad išvengtumėte odos sudirgimo, pageidautina, kad skutimosi priemonėse nebūtų mineralinių aliejų. Geriau rinktis priemones, kuriose būtų natūralių riebalų (kokosų ar migdolų aliejaus), taip pat – uždegimus slopinančių komponentų (ramunėlių, medetkų, alavijų ekstrakto).
 
Kaip geriau tepti skutimosi priemonę: rankomis ar šepetėliu?
 
Jei naudojate skutimosi muilą ar kremą, geriau priemonę tepti natūralių šerių šepetėliu, tačiau tinka ir šepetėliai su sintetiniais šereliais.
 
Ar po skutimosi galima naudoti odekoloną?
 
Odekolonas – atgyvena, be to, jo sudėtyje labai daug spirito, kuris dirgina ir sausina odą. Priemonės, skirtos naudoti po skutimosi, turi būti be spirito, maitinti ir drėkinti odą.

2 psl. »

Komentarai